“Cityparks Latvija” noraida PTAC konstatētos pārkāpumus un sola pārsūdzēt piemēroto 50 000 eiro sodu

3 komentāri

35 eiro naudassods par lielveikala autostāvvietā stāvēšanai nepiereģistrētu automašīnu – šādas soda kvītis kopš reģistrēšanas automātu ieviešanas saņēmuši daudzu lielveikalu klienti.

Izskatot vairāk nekā 428 sūdzības par negodīgi īstenotu komercpraksi, Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) piemērojis 50 000 eiro lielu naudas sodu autostāvvietu apsaimniekotājam “Cityparks Latvija”. PTAC norāda, ka piemērotie sodi ir neadekvāti augsti un neatbilst normatīvajiem aktiem.

“Lielā daļā gadījumu saistībā ar nenozīmīgiem pārkāpumiem par to, ka cilvēks ir aizmirsis piereģistrēt automašīnu bezmaksas stāvēšanai vai tamlīdzīgi. Cilvēki, protams, ka jūtas neapmierināti, jo 35 eiro ir liela nauda un, arī sūdzoties pašam uzņēmumam, nevar sasniegt kaut kādu soda samazināšanu vai atcelšanu,” norāda PTAC direktore Baiba Vītoliņa.

Tāpat centrs secinājis, ka uzņēmums neesot pienācīgi izskatījis klientu sūdzības, auto īpašniekiem neesot arī nodrošināts pietiekams laiks iepazīties ar līguma noteikumiem un izpildīt tajos paredzētās darbības.

Tikmēr uzņēmumā LNT Ziņām kategoriski noliedz patērētāju tiesību aizsardzības centra konstatētos pārkāpumus un sola pārsūdzēt piemēroto 50 000 eiro sodu.

TOP komentāri

 • Zaptsmaize
  +1 +1 0

  Zaptsmaize

  Šis ir vēl trakāk nekā ātro kredītu izsniedzēji!
  Pareizi, PTAC! Lai no mums noplēstā nauda aiziet valsts kasē, nevis kampēju alkatīgajās kabatās!!
 • Greex
  0 0 0

  Greex

  Ek, būtu jautri, ja tiesa viņiem šo sodu vēl palielinātu! (Ir bijuši precedenti...)
 • Aldis

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl