“Cilvēki to var izmantot jokaini…” Ko šoferīši domā par ieceri atteikties no prasības uzrādīt tiesības un tehnisko pasi

2 komentāri

Iespējams, drīzumā šoferi varēs vadītāja apliecību un tehnisko pasi atstāt mājās, bet līdzi ņemt tikai personas apliecību. Šāds ierosinājums nāk no Satiksmes ministrijas, un datubāzes tam jau esot pielāgotas. Valsts policija šādām pārmaiņām neiebilst.

Ir 21. gadsimts – tā Satiksmes ministrijas ierosinājumu atteikties no prasības autovadītājiem ņemt līdzi vadītāja apliecību un tehnisko pasi raksturo jaunais satiksmes ministrs Tālis Linkaits (JKP). Ja Saeima šo ieceri uzskatīs par labu esam, šoferim braucienos būtu jāņem līdzi tikai personas apliecība.

“Mūsu sistēmas ir salāgotos tā, lai policija ikreiz, kad aptur un mēģina noskaidrot, kas ir pie stūres, jau šī informācija parādās. Jāņem līdzi pase vai ID, bet citi dokumenti nav jāvadā,” norāda Linkaits.

Priekšlikums attiektos arī uz traktoru vadītājiem. Likumprojekts ir iesniegts Saeimā otrajam lasījumam. Vai šī ideja būtu atbalstāma, TV3 Ziņas devās noskaidrot no autovadītājiem.

“Labāk atstāt esošo, kā ir. Cilvēki to var izmantot jokaini,” uzskata kāds autovadītājs Juris.

Savukārt autovadītāja Jolanta norāda: “Ņemot vērā, kā datubāzes ir apvienotas, tas neko nemaina. Jā, ļoti labi. Mazāk papīru.”

Vēl kāds autovadītājs Artūrs TV3 Ziņām atzina: “Es domāju, ka super! Bieži vien jau aizmirstas tie dokumenti. Labāk ir, ja nav līdzi, bet vienalga skaitās.”

Valsts policijas ieskatā, šādas izmaiņas likumsargu darbu īpaši neietekmētu. Šāds regulējums ir gan kaimiņos – Lietuvā un Igaunijā, gan arī Ziemeļvalstīs.

“Policijas darbiniekiem jebkurā gadījumā jāpārliecinās, vai uzrādītā autovadītāja apliecība ir derīga. Datubāzē šī informācija ir, un policija varēs pārliecināties,” saka Valsts policijas Satiksmes pārvaldes priekšnieks Normunds Krapsis.

Patlaban, ja šoferim pie rokas nav kāds no transportlīdzekļa vadītājam nepieciešamajiem dokumentiem, policija var izteikt brīdinājumu vai uzlikt trīs eiro naudas sodu.

TOP komentāri

  • Andris
    +1 +1 0

    Andris

    Uz šodienu izbraucot no Rīgas pie policijas reidiem jāgaida līdz stundai ,lai pārbaudītos ,tad pie jaunās kārtības dokumentu pārbaudei caur internetu datu bāzi , vajadzētu laiku līdz divām stundām ,Ja šajā vietā nebūs ,, zonas,,tupesi tik ilgi cik policijai gribas . Pierādīt ka tā bija vai nebija nevaram.Kaut ko stulbāku izdomāt vairs nevaram.Labak padomāt , kā auto .vad. apliecību pielīdzināt pasei.
  • vova

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl