“Cenu kari” benzīntankos: zemās degvielas cenas varot mainīties pat pa stundām

1 komentārs

“Cīnoties par katru klientu, šobrīd degvielas cenas ir vienas no zemākajām. Tās var mainīties ne tikai pa dienām, bet arī stundām,” tā saka degvielas tirgotāja “Circle K” pārstāvis.

Konkurējot ar “Neste”, abi biznesa dūži pāris stacijās Rīgā sarīkojuši īstenu cenu karu, pamatīgi nolaižot cenu. Autovadītāji steidz izmantot izdevību un stāv garās rindās, lai tiktu pie lētās degvielas.

Vairākas dienas zemas cenas notur divi konkurējoši benzīntanki Mežciemā – “Neste” un “Circle K”. Te arī veidojas rindas. Trešdien, 16. augustā, te redzami braucēji, kas savās automašīnās paķēruši līdzi iespaidīgas degvielas kannas, kuras pat knapi var panest.

Viktors
autovadītājs

Izlasīju “Facebook”, piebraucu un paņemšu, kamēr “pa lēto”. Atbraucu pirmo reizi. Ja būs lēti, braukšu vēl!

Līdzīga situācija izveidojusies pāris stacijās Pārdaugavā, kur konkurējošo firmu benzīntanki arī atrodas viens no otra netālu. Latvijas Degvielas tirgotāju asociācija nevēlas šo situāciju komentēt, aicinot vērsties pie iesaistītajām pusēm. Ne “Circle K”, ne “Neste” pārstāvji trešdien intervijai TV3 Ziņām nepiekrita, bet savu paziņojumu atsūtīja rakstveidā.

Gatis Titovs
“Circle K Latvia” degvielas kategorijas vadītājs

Cīnoties par katru klientu, šobrīd degvielas cenas ir vienas no zemākajām mūsu tīklā. Jāuzsver, ka degvielas cena var mainīties ne tikai pa dienām, bet arī stundām.

Armands Beiziķis
“Neste Latvija” mazumtirdzniecības vadītājs

Cenas “Neste” degvielas uzpildes stacijās var atšķirties, un to ietekmē vairāki apstākļi. Lai nodrošinātu cenu konkurētspēju, “Neste” veic degvielas cenu korekcijas “Neste” degvielas uzpildes stacijās. Šobrīd “Neste” DUS Biķernieku ielā degvielas cenas ir zemākās cenas “Neste” DUS tīklā Rīgā.

Ziņa par lēto degvielu aplidojusi arī sociālos tīklus, – steigt iepirkt lētāku degvielu aicina gan slavens tehnoloģiju blogeris, gan politiķi un vienkāršie iedzīvotāji. Zinātāji rēķina, ka cena pāris stacijās ir ap 15 centiem litrā lētāka par vidējo. Tas nozīmē, ka ietaupījums vidējai mašīnai ar 60 litru bāku ir 9 eiro, bet džipiem vai lielajiem auto – vēl lielāks. Cik ilgi būs šāds cenu karš, pagaidām nav zināms, bet rindas pie attiecīgajām stacijām nerimst.