Ceļu policija pastiprināti pārbauda medicīniskās izziņas derīgumu autovadītājiem

3 komentāri

Vairāk nekā četras reizes pieaudzis noformēto protokolu skaits par braukšanu bez derīgas medicīniskās izziņas, liecina policijas apkopotā informācija.

Atņemtas autovadītāja tiesības un, lai galvaspilsētā kaut kur nokļūtu, jālūdz kolēģu un draugu palīdzība – šādu situāciju uz pāris dienām nederīgas medicīniskās izziņas dēļ piedzīvoja rīdzinieks Antons.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Antons Vasiļjevs, autovadītājs:

Es tiešām biju pārliecināts 100%, ka man vēl medicīniskā izziņa ir derīga četru gadus, un tikai pēc tam sāku domāt, ka medicīniskā izziņa ir 10 gadus derīga, bet es to kārtoju pirms tam, kad kārtoju tiesības un tur sanāca tā starpība.

Antonam izrakstītais protokols ir viens no 4146 gadījumiem pērn. Ja salīdzina ar situāciju 2014. gadā, tad skaitļi ir vairāk nekā četrkāršojušies. Policija to skaidro ar pastiprinātām pārbaudēm uz ceļiem, lai pārliecinātos, ka pie stūres sēž cilvēki, kuru veselības stāvoklis neapdraud satiksmes drošību.

Vineta Mistre, VP Satiksmes uzraudzības un koordinācijas biroja vadītāja:

Mums īpaši pēdējā laikā, kādu pēdējo trīs mēnešu laikā, ir aktualizējies šis jautājums, ka tiek fiksēts ceļu satiksmes negadījums, bet, papētot negadījuma apstākļus, ir jākonstatē, ka vadītājs ir miris vēl pirms ceļu satiksmes negadījuma.

To, ka policija aktīvāk sākusi kontrolēt izziņu esamību, izjūt arī vienā no medicīniskās komisijas vietām. Gads šeit iesācies salīdzinoši mierīgi, bet pērnajā novembrī apmeklētāju skaits tuvojās rekordam – gandrīz 2000 cilvēku mēnesī.

Inese Vectirāne, LSA Medicīniskās komisijas vadītāja:

Mums pagājušajā gadā klientu pieaugums ir bijis 21% apmērā. Es gan teiktu, ka cilvēki ir kļuvuši daudz apzinīgāki paši, viņi novērtē savu veselības stāvokli.

Foto:

Skaties video!

TOP komentāri

 • bims
  +3 +3 0

  bims

  tik meklē,kur vien var piesieties,kā tik nokāst naudiņu....visa šo izziņu padarīšana ir viens vienīgs naudas pelnīšanas biznes...dabūju izziņu pie nepazīstamas dakteres,samaksājot 28eur,pat neko nepārbaudija...tagad ticu,ka pie stūres sēž akli,kurli utt,bet viņiem ir izziņ
 • Nu re
 • ....
  0 0 0

  ....

  tiesam smiekligi.....ta mediciniska izzina ir nulles vertiba,jo pirms izsniegt to-neviens neko neparbauda....vismaz man ta bija-gimenes arstam nauda-preti izzina,ka esi vesels.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl