Ceļi kļūst slideni! No rītiem novērots “melnais ledus”

2 komentāri

Laika apstākļi kļūst aizvien rudenīgāki. Tas nozīmē ne vien krāsainas lapas kokos, bet arī apledojušus ceļus.

Obligāta ziemas riepu lietošana Latvijā ir sākoties decembrim. Vienlaikus, vasaras riepas savu efektivitāti zaudē gaisa temperatūrai noslīdot zem +7 grādiem. Tas nozīmē – pa dienu vēl der, bet pārējā laikā var būt problēmas. Visbiežāk agros rītos, kad brauktuvi klāj tā sauktais ”melnais ledus” – piesalis kondensāts, kuru autovadītājs var arī nepamanīt.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti
Jānis Vanks
Instruktors, “Drošas braukšanas skola” vadītājs

Taisnvirzienā braucot, bieži vien nemaz nejutīsim, ka uz to ledu esam uzbraukuši. Tas sāksies tad, ja sāksim stūrēt, bremzēt vai tamlīdzīgi. Visprātīgāk ir pakāpeniski un maigi samazināt ātrumu. Visām kustībām ar stūri ir jābūt maigām, plūdenām, jāļauj auto saprast, ko mēs gribam ar viņu darīt.

Šie ieteikumi ir spēkā ne vien ”melnā ledus” gadījumā, bet arī tad, ja ceļš ir slapjš, noklāts ar kritušām lapām, vai slapju sniegu.

TOP komentāri

 • Aivar AiNevars
  0 0 0

  Aivar AiNevars

  LAi blondiines ar BMW jau buutu graavii... (ar aizmugureejo velkosho) :P
 • čikita
  0 0 0

  čikita

  Vajag rezka sagriezt stūri, piepiest bremzi līdz galam vai strauji piedot gāzi. \tikai tā paglābsieties no grāvja! nevar lēni, būs pa vēlu tad.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl