Ceļi kļūst slideni! No rītiem novērots “melnais ledus”

2 komentāri

Laika apstākļi kļūst aizvien rudenīgāki. Tas nozīmē ne vien krāsainas lapas kokos, bet arī apledojušus ceļus.

Obligāta ziemas riepu lietošana Latvijā ir sākoties decembrim. Vienlaikus, vasaras riepas savu efektivitāti zaudē gaisa temperatūrai noslīdot zem +7 grādiem. Tas nozīmē – pa dienu vēl der, bet pārējā laikā var būt problēmas. Visbiežāk agros rītos, kad brauktuvi klāj tā sauktais ”melnais ledus” – piesalis kondensāts, kuru autovadītājs var arī nepamanīt.

Jānis Vanks
Instruktors, “Drošas braukšanas skola” vadītājs

Taisnvirzienā braucot, bieži vien nemaz nejutīsim, ka uz to ledu esam uzbraukuši. Tas sāksies tad, ja sāksim stūrēt, bremzēt vai tamlīdzīgi. Visprātīgāk ir pakāpeniski un maigi samazināt ātrumu. Visām kustībām ar stūri ir jābūt maigām, plūdenām, jāļauj auto saprast, ko mēs gribam ar viņu darīt.

Šie ieteikumi ir spēkā ne vien ”melnā ledus” gadījumā, bet arī tad, ja ceļš ir slapjš, noklāts ar kritušām lapām, vai slapju sniegu.

TOP komentāri

 • Aivar AiNevars
  0 0 0

  Aivar AiNevars

  LAi blondiines ar BMW jau buutu graavii... (ar aizmugureejo velkosho) :P
 • čikita
  0 0 0

  čikita

  Vajag rezka sagriezt stūri, piepiest bremzi līdz galam vai strauji piedot gāzi. \tikai tā paglābsieties no grāvja! nevar lēni, būs pa vēlu tad.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl