Burovs: Gadiem ilgi Rīgas ielu remontiem paredzētā nauda nemākulības dēļ tērēta citiem mērķiem

12 komentāri

Gadiem ilgi Rīgas ielu remontiem paredzētā nauda nemākulības dēļ tērēta citiem mērķiem, – par to remontētas skolas un bērnudārzi. To atzinis Rīgas mēra pienākumu izpildītājs Oļegs Burovs (GKR).

Satiksmes departaments sola laboties, savukārt pilsētvides eksperti uzskata, – pie vainas nav tikai departaments, bet arī domes vadība, kas gadiem pievērusi acis uz haosu.

Skarbu kritiku par neizdarībām Rīgas ceļu remontdarbos Rīgas domes Satiksmes departamentam veltīja pilsētas mēra amata faktiskais pildītājs Oļegs Burovs. Viņš pauž cerību, ka Vitālijs Reinbahs, kas relatīvi nesen atkal iesēdies departamenta vadības krēslā pēc Emila Jakrina, beidzot viesīs kārtību.

“Līdzekļu apguve ir 30%. Tas nozīmē – no vienas puses, nauda ir, taču nav apgūta, tāpēc mums ir bedres. Par to runājam ar jauno departamenta direktoru. Galvenais organizēt plānošanu, kas nav rīkota vairākus gadus,” norāda Burovs.

Izrādās, ceļu infrastruktūras uzlabošanai paredzētā nauda gadiem ilgi tērēta pavisam citiem mērķiem.

“Es varu pateikt, kā bijušais Īpašuma departamenta direktors es arī vienmēr dzīvoju no neapgūtiem Satiksmes departamenta līdzekļiem! Vienmēr pilsētas budžets plānojās tā, ka ir nauda, bet viņi vienalga nevar apgūt. Tāpēc par to papildu naudu remontējām skolas un bērnudārzus,” skaidro Burovs.

Reinbahs gan atzīst, ka departamentā trūkst spējīgu darbinieku, taču cer, ka izdosies turpmāk naudu neizlaist cauri pirkstiem.

Haotisko un nemākulīgo naudas pārdali un termiņu iestiepšanu nepārredzamā nākotnē pašvaldībā novērojuši arī “Pilsētai cilvēkiem” aktīvisti. Tie vērš uzmanību, ka Rīgas domes Satiksmes departaments maijā solīja, ka jūlijā būvēs Krasta ielas velo un gājēju daļu gar Daugavu, bet nu darbi pārcelti uz nākamo gadu. “Piektais gads ar nulli jaunas veloinfrastruktūras bilancē,” secina “Pilsēta cilvēkiem”.

“Tikai uz Satiksmes departamentu velt to nebūtu korekti. Departamentam seko domes deputāti Satiksmes komitejā. Cik eju uz komitejām, neredzu, ka kāds uzdotu jautājumus, prasītu, kur tad ir tie darbi, meklētu risinājumus. Virs deputātiem un komitejas ir domes augstākā vadība, priekšsēdētājs, vietnieki,” bilst “Pilsēta cilvēkiem” pārstāvis Māris Jonovs.

Lasi vēlSalu tilta un Krasta ielas remontdarbu laikā atklāj vairākas nebūšanas: nav padomāts par gājēju un velo satiksmi

12 komentāri