Brīvdienās ceļu policija rīkojusi vērienīgus reidus

4 komentāri

Braukšanai atstājot tikai vienu joslu un tajā apstādinot gandrīz katru automašīnu, reida laikā nevienam nav iespējams izšmaukt. Šādās speciālās masveida pārbaudēs uz galvenajiem ceļiem un arī ikdienas patruļās uz reģionālajiem un vietējiem ceļiem brīvdienās policija likusi alkometrā pūst 40 tūkstošiem autovadītāju. Pie stūres reibumā pieķerti 56.

VP Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks Normunds Krapsis skaidro: ”Dominē virs vienas un virs pusotras promiles, tā ka šis alkohola daudzums, kas konstatēts cilvēku organismā, ir ļoti bīstams. Tā ir pietiekama reibuma pakāpe, varētu pat teikt – smaga. Tas ir apdraudējums ne tikai pašu, bet arī citu satiksmes dalībnieku drošībai, dzīvībai un veselībai.”

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu brīvdienās izrakstīti gandrīz 700 protokoli, to skaits būšot lielāks, jo dati par šodienu būs apkopoti tikai rīt no rīta. ”Diemžēl mums tā braukšanas kultūra kaut kādā veidā ir pasliktinājusies, ņemot vērā, ka statistika ir pieaugusi, Eiropā esam pirmajā vietā sliktā nozīmē, acīmredzot ar braukšanas kultūru kaut kas nav kārtībā,” norāda Normunds Krapsis.

Šādas masveida pārbaudes, kad alkometrā liek pūst ikvienam, īsā laika posmā spēj radīt sastrēgumus, bet pie stūres sēdošie, jo īpaši ģimenes ar bērniem, par to nesatraucas. Galvenais esot izķert satiksmei bīstamos dalībniekus. ”Biežāk vajadzētu šādas pārbaudes veikt. Skatoties arī pēc vakardienas notikumiem, var redzēt, ka cilvēki nedomā ar galvu, kad brauc, tikai apsveicami, ” uzskata autovadītājs Jānis. Arī autovadītājs Dāvis ir vienisprātis: ”Gan jau ir kāds, kurš saulainā dienā grib parādīt, kā iet mašīna. Ir jau bijuši skrējēji. Var jau visādi gadīties. Pārvērtē savas spējas, un avārijas situācijas jau bieži gadās.”

Ceļu policija skaidro, – šādiem speciāliem reidiem joprojām ir jēga, lai gan par patruļu atrašanās un ātruma kameru jeb radaru vietām ikviens autovadītājs cits citam paziņo mobilā telefona aplikācijā Waze. ”Sava negatīvā puse, ja kāds alkoholisko dzērienu ietekmē sekos Waze, tad, iespējams, viņš šo posteni varēs apbraukt,” norāda Normunds Krapsis.

Autoeksperts Pauls Timrots uzskata, – mobilā aplikācija Waze liek ceļu policistiem daudz biežāk mainīt reidu vietas: ”Kustīgas policijas ekipāžu atzīmes samazina ātrumu 10 vai 20 kilometru garā ceļa posmā, ko policija pat nenojauš, bet tā ir, tāpat arī ar fotoradariem. Cilvēks pie fotoradara nobremzē, un jocīgi, ka viņš pēc tam vēl 10 vai 20 kilometrus brauc lēnāk. Tas ir pierādīts. Tādi ir pētījumi.”

TOP komentāri

 • Mārcis
  +1 +1 0

  Mārcis

  Izbraukāju Rīga - Roja - Kolka - Talsi - Rīga.
  Šķiet vienu policijas ekipāžu satiku un tā vienmēr, "reidi, reidi" a nevienu nekur nemana!
 • Domīgais
  +1 +1 0

  Domīgais

  18.00 izbraucu no Smiltenes uz Ķekavu (pa Rīgas apvedceļu) neviena ekipāža netika manīta.
 • Mārcis
  +1 +1 0

  Mārcis

  Es arī nobraucu 288 km un nevienu policijas ekipāžu neredzēju.Limbaži-Rīga-Valka...

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl