Briest jauna nodeva – par braukšanu pa Latviju ar ārzemēs reģistrētu auto vajadzēs maksāt!

27 komentāri
Briest jauna nodeva – par braukšanu pa Latviju ar ārzemēs reģistrētu auto vajadzēs maksāt!
Ilustratīvs foto: LETA

No nākamā gada Latvijā varētu ieviest jaunu nodevu – par braukšanu par Latvijas ceļiem ar ārvalstīs reģistrētu automašīnu. Tas varētu attiekties arī uz Latvijas pilsoņiem, kas dzīvo ārzemēs un šeit apciemo tuviniekus, ziņo laikraksts Dienas Bizness.

Valdība, veidojot nākamā gada valsts budžeta projektu, konceptuāli ir vienojusies par šādu risinājumu, ziņo Dienas Bizness. Šis ir bijis Satiksmes ministrijas priekšlikums, “kas ļautu palielināt ieņēmumus”, pauda finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola.

Pašreiz spēkā esošais Ceļu satiksmes likums paredz, – Latvijas iedzīvotāji ar ārvalstīs reģistrētu automašīnu šeit var braukt 92 dienas. Taču ikdienā uz Latvijas ceļiem var redzēt spēkratus ar Lietuvas, Igaunijas un citu Eiropas Savienības valstu numurzīmēm, kurus izmanto vietējie – Latvijas iedzīvotāji.

Neoficiāla informācija liecina, ka jaunā nodeva par ārvalstīs reģistrētu automašīnu izmantošanu Latvijā varētu būt ap pieciem eiro dienā jeb aptuveni 100 – 150 eiro mēnesī. Oficiāli gan tas vēl netiek apstiprināts.

Pēc dažu aptaujāto domām, šīs nianses varētu būt nozīmīgas pierobežas iedzīvotājiem, piemēram, Valkas un tās apkaimes ļaudīm, kuri dzīvo Latvijā, bet strādā un nodokļus maksā Igaunijā.

Patlaban tāpat nav īstas skaidrības par to, kā tiks noteikts – cik ilgu laiku automašīna jau brauc pa Latvijas ceļiem – vai tā Latvijā iebraukusi vakar vai pirms mēneša.

Save

27 komentāri