Komentāri

Sliktas ziņas jauno auto īpašniekiem – pamatīgi aktivizējušies zagļi, kuri izmanto ļoti modernas tehnoloģijas, un mašīnu spēj aizdzīt vairs nevis minūšu, bet pāris sekunžu laikā. Īpaši apdraudēti ir ar keyless-go jeb tā sauktās gudrās, elektroniskās atslēgas sistēmu aprīkoto auto īpašnieki.

Šogad auto zagļi Latvijā uzdarbojušies krietni aktīvāk, nekā pērn. Līdz šim meklēšanā izsludināts 421 auto, kas ir par 53 vairāk, nekā pērn. Zagļi visvairāk iekārojuši 2006 – 2014. gadā ražotos Volkswagen, Audi, BMW un Toyota markas auto.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Policija secina, ka zagļu iecienītākā auto kategorija ir aprīkota ar keyless go, jeb elektroniskās vai tā sauktās, gudrās, atslēgas sistēmu. Tas nozīmē, ka vadītājam auto nav jāiedarbina pagriežot atslēgu aizdedzē, bet gan vienkārši, nospiežot pulti un pogu borta datorā.

Modernās tehnoloģijas, kas sākotnēji tika uzskatītas par ļoti drošām, izrādījās viegli uzlaužamas, kā rezultātā zagļiem vairs nav jāsavieno vadi, jāmūķē auto durvis, un jāsatraucas par signalizāciju – nozagt jaunos auto var ar īpašu pulti, kuras signālu auto uztver kā saimnieka pults signālu. Zagļi izmanto modernas tehnoloģiskas iekārtas, kas ir aptuveni planšetdatora lielumā. To cena melnajā tirgū pēc efektivitātes līmeņa var sasniegt pat 100 000 eiro.

Satraucošākais ir fakts, ka noziedznieki itin viegli šādā veidā var apzagt arī auto īpašniekus, kuri nakts laikā guļ privātmājas vai daudzdzīvokļu ēkās, un savu auto pultis atstājuši priekšnamā. Pietiek ar ierīci iziet cauri kāpņutelpai, lai uztvertu dzīvokļos novietoto auto pulšu signālus, un izmēģinot laimi stāvlaukumā, aizdzīt auto.

Jauno auto īpašnieki var mēģināt aprīkot mašīnas ar pret aizdzīšanas ierīcēm, taču šādā gadījumā jāiejaucas auto elektronikas sistēmā, un tādā gadījumā tiek zaudē garantija.

Efektīvs variants ir radio uztvērēju ievietošana, kas palīdz noteikt auto atrašanās vietu. Labā ziņa ir tāda, ka šogad izdevies atrast 187, jeb teju vai pusi no nozagtajiem auto. Latvijā bieži uzdarbojas zagļi no Lietuvas. Zagtās mašīnas sadala rezerves daļās vai nogādā uz tirgiem Austrumāzijā, no kurienes bieži vien bagātnieki arī pasūta nozagt kādu īpaši iekārota, jauna, spēkrata modeli.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl