Komentāri
Brīdinājums šoferiem! Ceturtdienas rītā daudzviet Latvijā ir apledojuši ceļi
Foto: F64

Ceturtdienas rītā daudzviet uz valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem veidojas apledojums, kas apgrūtina braukšanu, liecina Latvijas Valsts ceļu sniegtā informācija.

Slidenos ceļa posmus kaisa ar pretslīdes materiāliem. Lai uzlabotu braukšanas apstākļus, ceļu uzturēšanas darbos iesaistītas 76 VAS Latvijas autoceļu uzturētājs ziemas dienesta tehnikas vienības.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Šobrīd braukšanas apstākļi uz valsts galvenajiem autoceļiem apgrūtināti ir šādos ceļa posmos:

uz Ainažu šosejas (A1) Berģiem līdz Bīriņu pagriezienam;
uz Veclaicenes šosejas (A2) no Rīgas līdz Raunas pagriezienam;
uz Liepājas šosejas (A9) no Skrundas līdz Grobiņai;
uz Rīgas apvedceļa (A4) posmā Baltezers – Saulkalne;
uz Daugavpils šosejas (A6) no Rīgas līdz Lielvārdei;
uz Tīnūži–Koknese (P80) visa posma garumā.

Uz reģionālajiem autoceļiem apgrūtināta braukšana ir Dobeles, Kuldīgas, Liepājas, Saldus, Talsu, Tukuma, Ogres, Rīgas un Ventspils apkārtnē.

Starpsezonā autovadītāji ir aicināti būt īpaši uzmanīgi uz ceļa, izvēlēties autoceļa seguma stāvoklim atbilstošu braukšanas ātrumu un ievērot piesardzīgu distanci. Mainīgos laikapstākļos uz ceļiem var veidoties tā saucamais melnais ledus, kas ir neredzams, un autovadītājs to sajūt tikai sākot veikt manevrus ar mašīnu – bremzējot, manevrējot ar stūri un pedāļiem. Tāpēc visām šīm kustībām nevajadzētu būt straujām.

Īpaši strauji apledojums var veidoties uz autoceļiem kas iet cauri mežiem vai gar ūdenstilpnēm, kā arī uz tiltiem un pārvadiem.

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Šī būs klasiska ragū recepte, kuras pamatā izmantosim truša gaļa. Jārēķinās, ka ragū pagatavošana prasīs salīdzinoši ilgu laiku, taču nekā sarežģīta šī ēdiena pagatavošanā nav, un zemāk esošajā video Uģis Veits no ”Gatavo 3” to parādīs.

Lasi vēl