Komentāri
Brīdinājums! Latvijā uz ceļiem var veidoties 6-8 mm bieza ledus kārta
LETA

Saskaņā ar meteorologu prognozēm šodien Latvijas austrumu rajonos var izveidoties 6-8 mm ledus kārta. Jau patlaban ceļu apstrādē iesaistītas 88 tehnikas vienības, informē Latvijas autoceļu uzturētājs.

Piektdienas, 19. februāra, rītā uz valsts autoceļiem Latvijas austrumu daļā ir apgrūtināti braukšanas apstākļi – galvenokārt uz vietējās nozīmes valsts autoceļiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Tiek veikta atkārtota brauktuvju apstrāde ar pretslīdes materiāliem. Darbu veikšanā ir iesaistītas 88 tehnikas vienība no tām Vidzemes reģionā – 49, Latgalē – 38 un Centra reģionā viena tehnikas vienība,” informē Latvijas autoceļu uzturētājs (LAU).

“Jāņem vērā, ka brauktuvju apstrāde ar pretslīdes materiāliem, negarantē vasaras sezonai pielīdzināmus braukšanas apstākļus!”, norāda LAU.

Autoceļa brauktuve joprojām var būt slidena, kā arī apledojums var veidoties atkārtoti gaisa temperatūras, mitruma un citu laikapstākļu ietekmē. Līdz ar to ceļa stāvoklis ziemā var strauji mainīties.

Ceļu lietotājiem jāņem vērā, ka grants ceļu apstrāde ar pretslīdes materiāliem tiek veikta tikai satiksmei bīstamākajos posmos. Līdz ar to īpaši piesardzīgiem autovadītājiem jābūt uz autoceļiem ar noteiktu C un D uzturēšanas klasi.

“Aicinām autovadītājus izvēlēties piemērotu ceļa un laika apstākļiem braukšanas ātrumu un ievērot lielāku distanci starp priekšā braucošiem transportlīdzekļiem,” teikts LAU paziņojumā.

Latvijā autoceļi ir sadalīti dažādās uzturēšanas klasēs un tiek uzturēti prioritārā secībā. Vispirms tiek tīrīti no sniega un apstrādāti ar pretslīdes materiāliem A uzturēšanas klases autoceļi, pēc tam attiecīgi A1, B, C, D. Uzturēšanas klases tiek noteiktas atkarībā no ceļu klasifikācijas (galvenais, reģionālais, vietējais), satiksmes intensitātes, seguma tipa, tehniskā stāvokļa un sociālekonomiskās nozīmes.

Tāpat LAU aicina ceļu lietotājus iesaistīties un informēt par novēroto bīstamību satiksmes drošībai, zvanot uz Satiksmes informācijas centra diennakts tālruni: 8000 5555. Tādējādi nodrošinot informācijas nodošanu atbildīgajiem ceļu uzturēšanas dienestiem operatīvākai rīcībai.

Lasi vēl