Brīdina par sasalstošu lietu. Autovadītāj, uzmanies!

Komentāri
Brīdina par sasalstošu lietu. Autovadītāj, uzmanies!
FOTO: LETA

Saskaņā ar meteorologu prognozēm, sākot ar šo ceturtdienu, visā valstī ir sagaidāmi bieži nokrišņi, daudzviet arī sals, kādēļ veidosies sasalstošais lietus – uz autoceļiem, koku zariem, vadiem un citviet veidosies apledojums. Tāpēc aicinām autovadītājus būt īpaši piesardzīgiem uz ceļa!

Prognozēts, ka jau šonakt, sniegam pārejot lietū, ceļi sāks apledot Kurzemē, pēc tam arī pārējā valsts teritorijā. Sals vienlaikus ar lietu un apledojums saglabāsies līdz pat nedēļas nogalei, kad visā valstī atkal iestāsies atkusnis.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Sasalstoša lietus laikā braukšanas apstākļi uz valsts autoceļiem var būt sevišķi bīstami. Aicinām autovadītājus būt piesardzīgiem, izvēlēties laikapstākļiem atbilstošu braukšanas ātrumu un ievērot lielāku distanci līdz priekšā braucošajiem transportlīdzekļiem.

Par apledojušajiem ceļiem autovadītājus aicinām informēt pa diennakts bezmaksas tālruni: 80005555, saņemtā informācija tiek operatīvi nodota ceļu uzturētājiem. Taču autovadītājiem jārēķinās ar to, ka, lai kaisīšanas un cita ziemas uzturēšanas tehnika nokļūtu līdz apledojušiem ceļu posmiem, ir nepieciešams laiks. Turklāt apledojums uz ceļiem var parādīties negaidīti un strauji, tāpēc, ja piepildīsies meteorologu prognozes, autovadītājiem jābūt īpaši uzmanīgiem.

Autoceļu uzturētājiem veicot ziemas ceļu uzturēšanas darbus, braukšanas apstākļi tiek padarīti drošāki, taču tos nav iespējams nodrošināt tādus pašus kā vasarā. Ziemā ceļa klātnes stāvoklis var mainīties strauji un reizēm neparedzami, tas ir atkarīgs no temperatūra svārstībām, gaisa mitruma, reljefa un citiem faktoriem.

Lasi vēl