Brīdina par apgrūtinātiem braukšanas apstākļiem Latgalē, Zemgalē un Kurzemē

6 komentāri
Brīdina par apgrūtinātiem braukšanas apstākļiem Latgalē, Zemgalē un Kurzemē
KASPARS KRAFTS, F64

Latgalē, Zemgalē un vietām Kurzemē saglabājas apgrūtināti braukšanas apstākļi un uz ceļiem strādā vairāk nekā 100 ziemas tehnikas vienību, informē “Latvijas Valsts ceļu” pārstāvji.

Uzņēmums norāda, ka daudzviet Latvijā turpinās tā saucamais “zemais putenis”, kad sniegs no ceļa nomalēm un laukiem tiek pūsts pāri ceļam, šādi izveidojot sniega sanesumus, vietām arī sasnidzis, tāpēc daudzviet braukšanas apstākļi pa visu kategoriju autoceļiem ir apgrūtināti. Lai uzlabotu braukšanas apstākļus, autoceļu tīklā strādā vairāk nekā 100 “Latvijas autoceļu uzturētāja” ziemas tehnikas vienību.

Apgrūtināti braukšanas apstākļi pa valsts galvenajiem autoceļiem ir Latgalē, kā arī Bauskas un Jelgavas apkārtnē, uz Ventspils šosejas no Jūrmalas līdz Tukumam, Talsu pusē un uz Liepājas šosejas no Tīreļiem līdz Saldum. Tāpat aizputināti var būt reģionālie un vietējās nozīmes autoceļi.

Ziemas dienests veic uzturēšanas darbus atbilstoši Ministru kabineta noteikumos noteiktajām prasībām, un, pirmkārt, braukšanas apstākļus uzlabo uz autoceļiem ar uzturēšanas klasi A un A1, tie ir visi galvenie autoceļi un atsevišķi reģionālo autoceļu posmi. Vietējās nozīmes autoceļiem pārsvarā ir C uzturēšanas klase.

“Latvijas Valsts ceļi” aicina autobraucējus informēt par gāztajiem kokiem, apledojumu un sniega sanesumiem uz valsts autoceļiem, kā arī citiem sarežģījumiem, zvanot uz “Latvijas Valsts ceļu” diennakts bezmaksas informatīvo tālruni 8000 5555. Informācija tiek operatīvi nodota ceļu uzturētājiem rīcībai.

Jau vēstīts, ka visai trauksmaina un ceļu satiksmes negadījumiem bagāta izvērtās 2. janvāra vakars, kad Rīgā, Mārupē un Babītē avarēja arī pasažieru autobusi.

TOP komentāri

 • Alla Valerija Gorskaja Nuznaja
 • S
  0 0 0

  S

  Ja tā iesālītā putra naktī dabū pāris grādu sala, no rīta dzīva slidotava.Kāda jēga braukt tīrītājiem puteņa vai lielas snigšanas laikā? Šoferi drīkstētu braukt ne pēc atļautā ātruma, kas atbilst vasarai, bet vadīties pēc laika apstākļiem, bet tā laikam utopija.
 • Jeva
  0 0 0

  Jeva

  Kadi 100 kaut vienu satiktu tad butu labi visi celi viena putra sniegam virsu uzkaisa sali .Murgi.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl