Braukšanas (ne)kultūra Latvijā: vairums autovadītāju nemaz neieslēdz virziena rādītāju

5 komentāri
Braukšanas (ne)kultūra Latvijā: vairums autovadītāju nemaz neieslēdz virziena rādītāju

Mainot joslu vai nogriežoties no kreisās joslas un vēl vairākas citas situācijas, kad daudzi autovadītāji veic manevru, neieslēdzot virziena rādītāju. Neskatoties uz iespējamo sodu, šogad jau teju 2000 autovadītāju pieķerti par šādu pārkāpumu. Likumsargi skaidro, ka šādus pārkāpumus ir grūti piefiksēt, tāpēc policisti gaida 40 jaunās netrafarētās automašīnas, kas viņiem šo darbu varētu atvieglot.

Virziena rādītājus šoferi visbiežāk nelieto, pārkārtojoties starp joslām, veicot nogriešanos no kreisās joslas un izbraucot no apļa.  LNT aptaujātie autovadītāji atzīst, ka viņiem traucē pagriezienu nerādīšana.

“Piemēram Rīgā šeit, pa Krasta ielu braucot, te ir ļoti bieži, uzreiz no labējās rindas uz malējo kreiso bez nekā, lielā ātrumā,” teic šoferis Arkādijs.

Foto

“Protams, tas kaitina, ļoti kaitina, kad nerāda, nevar saprast, uz kuru virzienu viņš pagriezīs. Mums tas ir ļoti bieži, ļoti bieži uz mūsu ceļiem,” norāda autovadītāja Marina.

Policija pagājušā gada septembra sākumā pat pieteica karu satiksmes dalībniekiem, kuri nerāda virziena rādītājus. Likumsargu skatījumā pārkāpumu biežums bija sasniedzis pārāk lielus apmērus. Šķietami nevainīgā aizmāršība, neparādot virziena signālu, var izvērsties nopietnā negadījumā, skaidro Valsts policijas Satiksmes uzraudzības biroja pārstāvis Andris Locs.

“Šie pārkāpumi, kas saistīti ar pagrieziena nerādīšanu, laikus nerādīšanu ir tiešā veidā saistīti ar avārijas situāciju radīšanu, tāpēc mēs šajā jomā turpināsim darbu,” viņš saka.

Grēko ne tikai autovadītāji, bet arī velobraucēji. Šā gada astoņos mēnešos pieķerti pieci velobraucēji, kuri nerādīja pagriezienu pirms manevra veikšanas.

Sodīto velobraucēju nav daudz, savukārt izrakstīto protokolu skaits autovadītājiem ir iespaidīgs. Lai arī pagājušajā gadā sodīto autovadītāju skaits sasniedza teju 3000 arī šā gada 8 mēnešos sodīto skaits nav mazs, protokolu saņēmuši jau vairāk nekā 1800 pārkāpēju.

Policijas pārstāvis atzīst, ka, redzot policijas ekipāžu, vairums autovadītāji kļūst krietni apzinīgāki. Tāpēc nākamajā pavasarī ceļu policija, saņemot 40 netrafarētas automašīnas, plāno pieķert jau krietni lielāku skaitu pārkāpēju. Iespējamais sods par virziena rādītāja neieslēgšanu ir 15 eiro un viens soda punkts.

Video

5 komentāri