Braukšanas kultūra krītas? Šogad jau 1500 šoferi izraisījuši avāriju un aizbēguši

0 Komentāru
Braukšanas kultūra krītas? Šogad jau 1500 šoferi izraisījuši avāriju un aizbēguši
Foto: F64

Nepatīkama tendence uz Latvijas autoceļiem. Pusotrs tūkstotis autovadītāju šogad pametuši notikuma vietu pēc satiksmes negadījuma izraisīšanas. Arvien biežāk aizbēg arī šoferi, kuri notriekuši gājējus.

Tikai septembrī vien fiksēti septiņi gadījumi, kad autovadītāji notriec gājēju un aizbēg no notikuma vietas, atstājot cilvēku bezpalīdzīgā stāvoklī. Ir gadījumi, kad uzbraukts gājējam, un cilvēks bez palīdzības noguļ pat vairākas stundas un no laikus nesniegtas palīdzības atkarīga ne tikai viņa veselība, bet arī dzīvība.

Gan šogad, gan pērn par aizbraukšanu no notikuma vietas noformēts vairāk nekā pusotrs tūkstotis administratīvo protokolu. Par to draud arī kriminālatbildība – līdz pat 15 gadiem cietumā.

Šajā gadā un pērn aptuveni pusotrs tūkstotis autovadītāju ir atstājuši notikuma vietu, kad gājēji nebija cietuši. Starp citu, kā liecina Rīgas reģiona statistika par pagājušo gadu, tad 70% gadījumu šādi pārkāpēji tiek pēc tam atrasti. Ja autovadītājs ir atstājis notikuma vietu, paredzēts sods no 70 līdz 700 eiro vai tiesību atņemšana no 3 mēnešiem līdz 2 gadiem. Par šādu tendenci pamest notikuma vietu nobažījušies ir eksperti, kas to skaidro ar nespēju uzņemties atbildību.

Uzbraucot cilvēkam un aizmūkot, autovadītājs neapzinās, ka sāksies sirdsapziņas pārmetumi, stāsta sociālais psihologs Ivars Austers, kurš ir pētījis autovadītāju uzvedību. Katru gadu vairāki autovadītāji, kuri ir uzbraukuši gājējam un pametuši notikuma vietu, paši pēc laika ierodas policijā. Skaidrojums šim solim ir viens – nespēja sadzīvot ar ļoti lielu vainas sajūtu.

Skaties video:

0 Komentāru