Braukšanas eksāmenu pieņēmēji vēlētos, lai jauno šoferīšu sagatavotība būtu augstāka

Komentāri

Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) eksaminētāji atzīst, ka gribētu, lai jauno vadītāju sagatavotības līmenis būtu augstāks.

CSDD pārstāvji norāda, – nereti taupot uz autoskolas rēķina, pēc tam klupšanas akmens ir eksāmens. Teorijas eksāmenu ar pirmo reizi sekmīgi nokārto 75-85% B kategorijas tīkotāju.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tradicionāli braukšanas eksāmenu no pirmās reizes nokārto pat vairāk nekā puse nākamo šoferīšu. Raidījums 900 Sekundes CSDD Rīgā pavadīja divas stundas, un no 20 pretendentiem eksāmenu šajā laikā nokārtoja tikai divi pretendenti.

Šogad Latvijā izdoti gandrīz 40 tūkstoši jaunu vadītāja apliecību. Lai arī pie dažādu transporta līdzekļu stūres vēl aizvien pārliecinošā vairākumā valda stiprais dzimums, tomēr arvien biežāk braukšanas tiesības iegūst arī sievietes.

Māris Lūsis, CSDD pārstāvis:

Sākot no 2011. gada, ik gadu B kategorijas autovadītāja apliecību kārto aptuveni par 2000 sievietēm vairāk nekā vīriešu.

Šobrīd valstī ir 845 tūkstoši derīgas vadītāja apliecības. Populārākā ir B kategorija, kam seko profesionālā kravas C kategorija. Taču šajā gadā būtiski pieaudzis arī to šoferu skaits, kas ieguvuši tiesības vadīt autobusu. Tas skaidrojams ar pieprasījumu un šo cilvēku konkurētspēju darba tirgū.

CSDD esot novērojuši, ka karstākais eksāmenu laiks ir tieši vasarā – jūlijā un augustā, kad daudzi līdz studiju un mācību gada sākumam cenšas iegūt vadītāja apliecību.

Skaties video:

Lasi vēl