Komentāri

Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) eksaminētāji atzīst, ka gribētu, lai jauno vadītāju sagatavotības līmenis būtu augstāks.

CSDD pārstāvji norāda, – nereti taupot uz autoskolas rēķina, pēc tam klupšanas akmens ir eksāmens. Teorijas eksāmenu ar pirmo reizi sekmīgi nokārto 75-85% B kategorijas tīkotāju.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tradicionāli braukšanas eksāmenu no pirmās reizes nokārto pat vairāk nekā puse nākamo šoferīšu. Raidījums 900 Sekundes CSDD Rīgā pavadīja divas stundas, un no 20 pretendentiem eksāmenu šajā laikā nokārtoja tikai divi pretendenti.

Šogad Latvijā izdoti gandrīz 40 tūkstoši jaunu vadītāja apliecību. Lai arī pie dažādu transporta līdzekļu stūres vēl aizvien pārliecinošā vairākumā valda stiprais dzimums, tomēr arvien biežāk braukšanas tiesības iegūst arī sievietes.

Māris Lūsis, CSDD pārstāvis:

Sākot no 2011. gada, ik gadu B kategorijas autovadītāja apliecību kārto aptuveni par 2000 sievietēm vairāk nekā vīriešu.

Šobrīd valstī ir 845 tūkstoši derīgas vadītāja apliecības. Populārākā ir B kategorija, kam seko profesionālā kravas C kategorija. Taču šajā gadā būtiski pieaudzis arī to šoferu skaits, kas ieguvuši tiesības vadīt autobusu. Tas skaidrojams ar pieprasījumu un šo cilvēku konkurētspēju darba tirgū.

CSDD esot novērojuši, ka karstākais eksāmenu laiks ir tieši vasarā – jūlijā un augustā, kad daudzi līdz studiju un mācību gada sākumam cenšas iegūt vadītāja apliecību.

Skaties video:

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl