Braucot ar “plikām” riepām, var palikt bez auto valsts numurzīmes

9 komentāri

Turpmāk automašīnām ar neatbilstošām riepām tiks liegta dalība ceļu satiksmē, anulējot tehniskās apskates uzlīmi un atņemot numura zīmes. Pēc Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) informācijas, šādas riepas ir pieciem procentiem automobiļu, un tas nemaz nav maz, jo šādi spēkrati ziemā būtiski apdraud satiksmes drošību.

Kaut gan no 1. decembra visiem transportlīdzekļiem obligāti jābūt ziemas riepām, divās šonedēļ CSDD un Valsts policijas kopīgi organizētajās pārbaudēs Daugavpils un Liepājas reģionos 41 spēkratam konstatētas satiksmei bīstamas riepas. Liepājas pusē bija arī anulētas pirmās 13 tehniskās apskates uzlīmes.

“Tātad cilvēku attieksme ir pilnīgi vieglprātīga pret to, kā mēs izbraucam uz ceļa. Ņemot vērā avārijas, kas slidenos un sniegotos laikapstākļos Latvijā jau ir notikušas… Reidus uz ceļa veicam ilgtermiņā un novērojam, ka cilvēku attieksme diemžēl nemainās, tāpēc bija jāpieņem šāds radikālāks lēmums,” teic CSDD pārstāve Ieva Bērziņa.

Tiem transportlīdzekļiem, kuriem riepu protektoru dziļums ir mazāks par 1,6 milimetriem, jau uz ceļa noņems numurzīmes. Tas nozīmē, ka ceļa satiksmē šāda automašīna nevarēs piedalīties. Bet tiem spēkratiem, kuriem riepu protektoru dziļums ir no 1,6 līdz 4 milimetriem, tiem tiks anulēta tehniskā apskate. Tikmēr LNT aptaujātie šādu radikālu soli atbalsta.

Tas ir radikāls lēmums, savu viedokli pauž satiksmes drošības eksperts Oskars Irbītis, taču tas arī ir pamatots: “Tas beidzas ar bojāgājušajiem. Slidens ceļš, nepareizā ātruma izvēle, visās šajās situācijās riepām ir ārkārtīgi liela nozīme. Vienīgais, kas mums spēj nodrošināt manevrēt spēju un palikšanu uz ceļa, ir riepas. Ja nepievēršam uzmanību, mēs riskējam ne tikai ar to, ka paši varam aiziet bojā, nobraucot no ceļa, bet riskējam ar to, ka, iebraucot pretējā joslā, nogalināsim kādu citu.”

Kā liecina auto tehnisko ekspertīžu rezultāti, no visiem ceļu satiksmes negadījumiem, kuros ir konstatētas kādas nebūt nepilnības automobiļu tehniskajā stāvoklī, pat 90% ir saistīti tieši ar automašīnu apriepojumu.

9 komentāri