16 komentāri

Visu nedēļu, līdz pat 16. oktobrim, Valsts policija veiks pastiprinātu ceļu satiksmes uzraudzību, nodrošinot pēc iespējas lielāku policijas klātbūtni ceļu satiksmē.

Ceļu policijas pastiprinātā aktivitāte saistīta ar Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) kampaņas Pierādi sevi citur, nevis uz ceļa! Kampaņa aicina autovadītājus apliecināt savas spējas un izlādēt enerģiju sporta zālē, virtuvē, darbā vai citur, nevis pie stūres – agresīvi un ātri braucot.

”Ņemot vērā, ka ar agresīvajiem braucējiem ceļu satiksmē nākas saskarties ikdienu, aktīvi iesaistās kopīgi ar CSDD rīkotajā kampaņā, lai mazinātu agresīvo autobraucēju skaitu uz ceļiem, ar mērķi uzlabot ceļu satiksmes drošību,” paziņojumā norāda Valsts policija. Kā zināms, kampaņas Pierādi sevi citur, nevis uz ceļa! laikā autovadītāji ar dažādām aktivitātēm tiks izaicināti sevi pierādīt hobijos, darbā un citur, nevis trakojot uz ceļa.

Kā norāda Valsts policija, agresīva braukšana ir pārkāpums, kurš ir aktuāls visās sezonās. Agresīvie autovadītāji parasti ir emocionāli, neprognozējami un nereti rada bīstamas vai satiksmi traucējošas situācijas uz ceļa.

Agresīvas braukšanas pazīmes izpaužas dažādi:

 • ātruma pārsniegšana,
 • luksofora signālu vai ceļa zīmju prasību neievērošana,
 • strauju manevru izdarīšana, vai vairākkārtēja braukšanas joslu maiņa,
 • sastrēgumā esošu vai kolonnā braucošu transportlīdzekļu apdzīšana pa pretējā virziena joslu apbraukšana pa sabiedriskā transporta joslu, ceļa nomali, ietvi vai citām vietām, kas nav paredzētas transportlīdzekļu braukšana.

Valsts policijas statistikas dati par agresīvu braukšanu liecina, ka 2015.gadā par šo pārkāpumu sastādīti 867 administratīvā pārkāpuma protokoli. Savukārt šogad jau deviņos mēnešos – 707 administratīvā pārkāpuma protokoli, kas ir vairāk nekā pērn šajā pat laika posmā, kad tika sastādīti 621 administratīvā pārkāpuma protokoli par agresīvu braukšanu.

Valsts policija atgādina, ka par agresīvu braukšanu transportlīdzekļa vadītājam paredzēts sods no 70 līdz 280 eiro un seši soda punkti.

Valsts policija aicina vadītājus nebūt egoistiem uz ceļa – cienīt vienam otru un ievērot ceļu satiksmes noteikumus, jo tomēr ikviens transportlīdzekļa vadītājs ir atbildīgs par to, lai uz ceļa ikviens no mums justos droši.

Lai pievērstu uzmanību agresīvai braukšanai un citiem būtiskiem problēmjautājumiem ceļu satiksmē, Valsts policija izveidojusi vairākus videoklipus, kuros ar analoģijas palīdzību atainoti ikdienā sastopami ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumi, kas nereti ir ar traģiskām sekām.

Video: CSDD Pierādi sevi citur, nevis uz ceļa!

TOP komentāri

 • Tavs vārds
 • Who_Knows
  +9 +9 0

  Who_Knows

  Pirmkārt vajadzētu katram sākt ar sevi un tad prasīt no citiem.. Vai mēs katrs pats ikdienā nepārkāpjam kādu satiksmes noteikumu?Vai nešķērsojam ielu tur kur to nedrīkst,vai nepārsniedzam atļauto braukšanas ātrumu??Viss ir ļoti vienkārši.. pārstāsim pārkāpt satiksmes noteikumus un CP nebūs iemeslu rīkot reidus,jo nebūs jau par ko sodīt..
 • jurists

  jurists

  Agresīva braukšana, izpaužas tad, kad persona vienlaikus izdara divus vai vairākus pārkāpumus!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl