Komentāri

Lielākā daļa jeb 74% autovadītāju, esot pie auto stūres un izdzirdot mobilā tālruņa signālu, novērš skatienu no ceļa, liecina virtuālās realitātes eksperimenta rezultāti, kas īstenots Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) kampaņas Skaties Ceļam acīs! ietvaros.

Tikai ceturtā daļa eksperimenta dalībnieku testu izturēja līdz galam un nepadevās kārdinājumam ieskatīties mobilajās ierīcēs.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Eksperimenta maksimālais garums bija 2,5 minūtes. Ar Oculus Rift virtuālās realitātes briļļu palīdzību, kas reaģē uz lietotāja galvas kustībām, simulējot klātbūtnes efektu, eksperimenta dalībniekiem bija iespēja iejusties kampaņas videoklipa galvenā varoņa Autovadītāja lomā, cenšoties noturēt acu kontaktu ar pretī sēdošo Ceļu. Vienlaikus autovadītāja uzmanību novērsa mobilā ierīce, kurā pienāca zvani un paziņojumu signāli.

Virtuālās realitātes eksperimenta rezultāti liecina, ka 50% eksperimenta dalībnieku no ceļa novērsās jau pēc pirmā signāla, savukārt 24% – pēc otrā signāla.

Kampaņas virtuālās realitātes eksperimentā varēja piedalīties 14 vietās visā Latvijā – LMT mobilā satura centros, apdrošināšanas sabiedrības Ergo birojos, kā arī CSDD nodaļās – Rīgā, Jelgavā, Valmierā, Daugavpilī, Jēkabpilī un Liepājā. Pieņemot izaicinājumu ielūkoties acīs Ceļam, visaktīvāk eksperimentā piedalījušies iedzīvotāji reģionos.

Ar kampaņu Skaties Ceļam acīs! autovadītāji tika aicināti brauciena laikā 100% uzmanību veltīt ceļu satiksmei, liekot aizdomāties, ka autovadīšana nav savienojama ar mobilo ierīču lietošanu. CSDD arī atgādina, ka ar šā gada 1. janvāri spēkā stājās grozījumi Ceļu satiksmes likumā, kas šoferiem braukšanas laikā aizliedz lietot ne vien mobilos tālruņus, bet arī piezīmjdatorus, planšetdatorus vai viedierīces.

Video

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl