Bez ”tiesībām” palikuši teju 3000 šoferu, kuriem nav derīgas medicīniskās izziņas

6 komentāri
Bez ”tiesībām” palikuši teju 3000 šoferu, kuriem nav derīgas medicīniskās izziņas
FOTO: LETA

Šogad pieķerts piecreiz vairāk autovadītāju, kuri braukuši bez medicīniskās izziņas. Kopumā par šo pārkāpumu šogad sodīti gandrīz 3000 autovadītāju, bet vēl 65 000 šoferu ir nederīgas medicīniskās izziņas, tā aprēķinājusi Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD).

Sods par braukšanu ar nederīgu medicīnisko izziņu ir 40 eiro, turklāt uz laiku jāatvadās no autovadītāja apliecības.

Būtiskais pieķerto skaita pieaugums šogad skaidrojams ar to, ka agrāk, pārbaudot autovadītāju dokumentus, nebija iespējams tikt pie datubāzes, kur ir informācija par šīm izziņām, taču kopš pagājušā gada rudens tas ir iespējams.

Kā norāda ceļu policijas inspektori, visbiežāk autovadītāji aizmirst, kad beidzas šīs izziņas termiņš.

”Cilvēki aizmirst, jo šis posms ir ļoti garš – desmit gadu, un, ja neseko līdzi, aizmirstas. Neviens arī neiet pie ģimenes ārsta, lai uzzinātu, kad ir beigusies,” skaidro Valsts policijas Satiksmes drošības pārvaldes jaunākais inspektors Igors Matvienko.

Valsts policijas Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks Normunds Krapsis piebilst, ka diemžēl atsevišķi ceļu satiksmes negadījumi notikuši tikai tāpēc, ka cilvēkam kļuvis slikti ar veselību, bijuši būtiski veselības traucējumi.

Kopš policija sāka pastiprināti kontrolēt šo jautājumu, ārstu komisijās sāk veidoties arī rindas. Piemēram, Samariešu apvienības Medicīnisko komisiju apmeklē vidēji 100 cilvēku dienā, un aptuveni desmitā daļa ir autovadītāji, kuriem policija par braukšanu bez derīgas medicīnas izziņas aizturējusi “tiesības”. Kad autovadītāja apliecība aizturēta, vadītāji cenšas parasti tajā pašā dienā doties uz ārstu medicīnisko komisiju.

Noskaidrot, kad medicīnas pārbaude jāiziet, iespējams, piezvanot uz ārstu medicīnisko komisiju. Var reģistrēties arī CSDD mājaslapā – tad šī informācija pienāks uz e-pastu, kad izziņas termiņš tuvosies beigām.