Komentāri

Trešajai daļai velosipēdistu nav velobraucēja tiesību, un tie slikti pārzina satiksmes noteikumus. Lai situāciju uzlabotu, Rīgas centrā  atvērts velo eksaminēšanas punkts, kur var izpildīt CSDD testu un bez maksas iegūt apliecību. Policija tikmēr akcentē, ka Latvijas riteņbraucēji  brauc neuzmanīgi un bieži vien uzvedas agresīvi.

TV3 ziņu veiktā aptauja Rīgas ielās šo bīstamo tendenci apliecina. Uzrunāto velobraucēju vidū tādus, kas brauc bez tiesībām nebija ilgi jāmeklē.

Būtiski palielinājies un audzis arī satiksmes negadījumu skaits, kuros iesaistīti velosipēdisti. CSDD atgādina, ka velosipēdista apliecību iespējams iegūt bez maksas, nokārtojot testu ar 10 jautājumiem.

Rīgas velonedēļas laikā šāda iespēja tiek nodrošināta arī kafejnīcā Miit. Kā pirmais tur apliecību ieguva 15 gadus vecais Reinis.

Policija atgādina, ka velobraucēju aktivitātēm uz ceļa tiek pievērsta aizvien lielāka uzmanība. Rīgā pat izveidotas īpašas policistu velopatruļas, kas secinājušas, ka kopumā riteņbraucēji ar satiksmes noteikumiem ir uz Jūs.

CSDD tikmēr vērš uzmanību uz velosipēdistu manevriem uz trotuāriem un atgādina par izmaiņām Ceļu satiksmes noteikumos.

Velosipēdistiem, kas brauc bez tiesībām vai pārkāpj satiksmes noteikumus, var tikt izteikts brīdinājums vai uzlikts sods līdz 30 eiro. Par braukšanu ar velosipēdu reibumā var nākties šķirties no 170 eiro.

Lasi vēl