Betona ceļu segums izmaksātu par piektdaļu lētāk

Komentāri

Par piektdaļu lētāk un ar ilgāku ekspluatācijas laiku – šādas priekšrocības būtu ceļiem, ja tradicionālā asfalta vietā tiktu klāts betona segums.

Uzņēmums Cemex šodien demonstrēja savu piedāvājumu – pirmais šāds ceļš kā pilotprojekts izbūvēts paša uzņēmuma vajadzībām. Pa to ik dienas uz kaļķakmens karjeru brauc smagie auto, kuru kravnesība sasniedz 40 tonnas. Uzņēmuma eksperti skaidro, ka ar veltni blīvēta betona ieklāšana daudz neatšķiras no tradicionālā asfalta ieklāšanas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Cemex betona ceļu tehnoloģiju koordinators Miķelis Edvards Bulmains

Varbūt mainās tas, ka betona ceļu iespējams ekspluatēt pēc divām, trim dienām, asfaltu var nekavējoties. Bet šo laiku var ietaupīt būvniecības procesā jo klāšana notiek vienā kārtā, nevis trijās, nevis kā asfalta gadījumā uz šāda tipa ceļa.

Pie Latvijas klimatam piemērotas betona ceļu tehnoloģijas pielāgošanas uzņēmums strādājis divus gadus. Latvijas Valsts ceļu vadītājs šodien atzina, ka betona ceļu klāšana Latvijā būšot atkarīga no testu rezultātiem.

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl