Beidzot! Saeima sākusi domāt par to, lai atjaunotu ceļu labošanai paredzēto fondu

Komentāri

Saeima sākusi vērtēt ieceri atjaunot ceļu labošanai paredzētu fondu, kurā tiktu novirzīti autovadītāju samaksātie nodokļi.

Parlamenta atbildīgā komisijai bija jāvērtē šī iecere, jo Seimā iesniegti vairāk nekā 10 tūkstoši parakstu par Autoceļu fonda atjaunošanu. Pie Saeimas nama šodien bija uzstādīta instalācija. 500 miljoni eiro lielajā mucā simbolizē naudu, ko Latvijas šoferi šogad samaksās ar transportu saistītajos nodokļos.

Tomēr no šīs naudas tikai 130 miljoni ietek mazajā mucā, kas simbolizē autoceļu labošanai paredzētos valsts budžeta līdzekļus. Situāciju tikai mazliet uzlabo ceļu remontiem paredzētie Eiropas fondu līdzekļi. Ar šo instalāciju šoferu iniciatīvai Par ceļiem bez bedrēm atbalstu pauž Latvijas ceļu būvnieki.

“Ja viņi ir tie, kas nosaka diagnozi šai slimībai – ceļi bedrēs utt., tad mēs sakām, kā šo slimību var izārstēt. Ja visa tā nauda, ko autobraucēji samaksā nodokļos, tiktu izlietoti ceļiem, nevis tikai 24,4% šīs naudas, tad šādas iniciatīvas nebūtu,” norāda biedrības Latvijas Ceļu būvētājs vadītājs Andris Bērziņš.

Atbildīgā komisija šodien vēl nekādu lēmumu par pilsoņu iniciatīvu nepieņēma. Komisijas vadītājs Vitālijs Orlovs norāda, ka plānots izstrādāt lēmumprojektu, ar ko Saeima uzdotu Ministru kabinetam izstrādāt sistēmu, lai vismaz daļa no autovadītāju samaksātajiem nodokļiem tiktu novirzīti Autoceļu fondā. Lai lēmumprojektu apstiprinātu, tam būtu nepieciešams Saeimas vairākuma atbalsts.

Video

Lasi vēl