Beidzot! Saeima sākusi domāt par to, lai atjaunotu ceļu labošanai paredzēto fondu

Komentāri

Saeima sākusi vērtēt ieceri atjaunot ceļu labošanai paredzētu fondu, kurā tiktu novirzīti autovadītāju samaksātie nodokļi.

Parlamenta atbildīgā komisijai bija jāvērtē šī iecere, jo Seimā iesniegti vairāk nekā 10 tūkstoši parakstu par Autoceļu fonda atjaunošanu. Pie Saeimas nama šodien bija uzstādīta instalācija. 500 miljoni eiro lielajā mucā simbolizē naudu, ko Latvijas šoferi šogad samaksās ar transportu saistītajos nodokļos.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tomēr no šīs naudas tikai 130 miljoni ietek mazajā mucā, kas simbolizē autoceļu labošanai paredzētos valsts budžeta līdzekļus. Situāciju tikai mazliet uzlabo ceļu remontiem paredzētie Eiropas fondu līdzekļi. Ar šo instalāciju šoferu iniciatīvai Par ceļiem bez bedrēm atbalstu pauž Latvijas ceļu būvnieki.

“Ja viņi ir tie, kas nosaka diagnozi šai slimībai – ceļi bedrēs utt., tad mēs sakām, kā šo slimību var izārstēt. Ja visa tā nauda, ko autobraucēji samaksā nodokļos, tiktu izlietoti ceļiem, nevis tikai 24,4% šīs naudas, tad šādas iniciatīvas nebūtu,” norāda biedrības Latvijas Ceļu būvētājs vadītājs Andris Bērziņš.

Atbildīgā komisija šodien vēl nekādu lēmumu par pilsoņu iniciatīvu nepieņēma. Komisijas vadītājs Vitālijs Orlovs norāda, ka plānots izstrādāt lēmumprojektu, ar ko Saeima uzdotu Ministru kabinetam izstrādāt sistēmu, lai vismaz daļa no autovadītāju samaksātajiem nodokļiem tiktu novirzīti Autoceļu fondā. Lai lēmumprojektu apstiprinātu, tam būtu nepieciešams Saeimas vairākuma atbalsts.

Video

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl