Beidzot! Saeima sākusi domāt par to, lai atjaunotu ceļu labošanai paredzēto fondu

Komentāri

Saeima sākusi vērtēt ieceri atjaunot ceļu labošanai paredzētu fondu, kurā tiktu novirzīti autovadītāju samaksātie nodokļi.

Parlamenta atbildīgā komisijai bija jāvērtē šī iecere, jo Seimā iesniegti vairāk nekā 10 tūkstoši parakstu par Autoceļu fonda atjaunošanu. Pie Saeimas nama šodien bija uzstādīta instalācija. 500 miljoni eiro lielajā mucā simbolizē naudu, ko Latvijas šoferi šogad samaksās ar transportu saistītajos nodokļos.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tomēr no šīs naudas tikai 130 miljoni ietek mazajā mucā, kas simbolizē autoceļu labošanai paredzētos valsts budžeta līdzekļus. Situāciju tikai mazliet uzlabo ceļu remontiem paredzētie Eiropas fondu līdzekļi. Ar šo instalāciju šoferu iniciatīvai Par ceļiem bez bedrēm atbalstu pauž Latvijas ceļu būvnieki.

“Ja viņi ir tie, kas nosaka diagnozi šai slimībai – ceļi bedrēs utt., tad mēs sakām, kā šo slimību var izārstēt. Ja visa tā nauda, ko autobraucēji samaksā nodokļos, tiktu izlietoti ceļiem, nevis tikai 24,4% šīs naudas, tad šādas iniciatīvas nebūtu,” norāda biedrības Latvijas Ceļu būvētājs vadītājs Andris Bērziņš.

Atbildīgā komisija šodien vēl nekādu lēmumu par pilsoņu iniciatīvu nepieņēma. Komisijas vadītājs Vitālijs Orlovs norāda, ka plānots izstrādāt lēmumprojektu, ar ko Saeima uzdotu Ministru kabinetam izstrādāt sistēmu, lai vismaz daļa no autovadītāju samaksātajiem nodokļiem tiktu novirzīti Autoceļu fondā. Lai lēmumprojektu apstiprinātu, tam būtu nepieciešams Saeimas vairākuma atbalsts.

Video

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl