Komentāri
Barona ielā pārbūvēs ceļa segumu un ieviesīs velojoslas
FOTO: LETA

Rīgas domes Satiksmes departaments šajā būvniecības sezonā pilnā apjomā mainīs ceļa segumu Krišjāņa Barona ielā, posmā no Vecrīgas līdz VEF tiltam, žurnālistiem pastāstīja departamenta direktors Vitālijs Reinbahs. Viņš pastāstīja, ka ceļš tiks bruģēts. Abās ceļa malās plānots izvietot rekomendējošās velojoslas, tajās izbūvējot speciālu bruģi, kas nesarežģīs velobraucēju pārvietošanos. Šo ielu pašvaldības pārstāvji vēlas “atdzīvināt”, samazinot tranzīta transporta plūsmu.

Seguma maiņas darbus plānots sākt pēc diviem mēnešiem. Provizoriskās projekta izmaksas varētu pārsniegt vienu miljonu eiro. Tās segs departaments.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Departamenta satiksmes organizācijas speciālisti, veicot pērn izveidoto velojoslu inspekciju, vienojās arī par uzlabojumiem atsevišķās ielās, ko tuvākajā laikā plāno veikt. Lai uzlabotu satiksmes plūsmu, plānots likvidēt sabiedriskā transporta joslu Elizabetes ielas posmā no Krišjāņa Valdemāra ielas līdz Brīvības ielai.

Satiksmes sablīvējumu novēršanai plānots paplašināt brauktuvi Elizabetes ielā pie Pulkveža Brieža ielas ērtākai kreisā manevra veikšanai. Šim mērķim plānots likvidēt šajā ielā izvietotās Rīgas domes autostāvvietas.

Lāčplēša ielā plāno liegt kreisos pagriezienus laika posmā no plkst. 7.00 līdz 22.00, kā tas pašlaik notiek Aleksandra Čaka ielā atsevišķos krustojumos.

Departaments plāno arī turpināt darbu pie apkaimju savienošanas. Pašlaik tiekot strādāts pie būvprojektu izstrādes veloceliņam no Imantas līdz Bolderājai un no Ziepniekkalna uz pilsētas centru. Būvprojekti tiks pabeigti nākamā gada sākumā un būvniecības sezonā, kas ilgst no vasaras līdz rudenim, plānots šos veloceliņus ieviest.

Izbraucienā pa pērn ieviestajām velojoslām līdzi departamenta pārstāvjiem šodien devās arī žurnālisti.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl