Avāriju galvenais iemesls – pārgalvīga braukšana, uzskata iedzīvotāji

0 Komentāru
Avāriju galvenais iemesls – pārgalvīga braukšana, uzskata iedzīvotāji
Foto: LETA

Lielākā daļa jeb 76% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju par galveno ceļu satiksmes negadījumu iemeslu uzskata pārgalvīgu braukšanu, proti, pārsniegtu atļauto braukšanas ātrumu, nekorektu uzvedību satiksmē un citu pārgalvīgu rīcību, atklāj jaunākā TNS iedzīvotāju aptauja.

Savukārt 66% iedzīvotāju kā avāriju galveno iemeslu min nepietiekamu ceļu uzturēšanu – nepietiekamu sniega tīrīšanu, pretslīdes materiālu kaisīšanu u.tml.

Savukārt trešais biežāk norādītais iemesls ir sliktas kvalitātes ceļi. Šādu atbildi pie galvenajiem negadījumu iemesliem norādījuši 59% respondentu.

Latvijas iedzīvotāji kā citus iemeslus norādījuši to, ka gājēji neievēro ceļu satiksmes noteikumus (35%), kā arī to, ka autovadītājiem ir nepietiekama pieredze braukšanai nelabvēlīgos laikapstākļos.

Jau ziņojām, ka traģiskās statistikas uz Latvijas ceļiem dēļ šobrīd jau tiek domāts par naudas sodu dubultošanu ātrumpārkāpējiem. Iespējams, tiks domāts arī par papildu obligātiem eksāmeniem tiem, kuriem jau ir autovadītāja tiesības.

0 Komentāru