Autovadītāju ievērībai: vakarā ceļi apledos, braukšanas apstākļi var būt stipri apgrūtināti

1 komentārs
Autovadītāju ievērībai: vakarā ceļi apledos, braukšanas apstākļi var būt stipri apgrūtināti
KASPARS KRAFTS, F64

Ceturtdienas, 17. janvāra, vakarā pēc atkušņa un lietus gaisa temperatūra sāks pazemināties zem nulles un uz valsts autoceļiem var veidoties atkala jeb “melnais ledus”, brīdina AS “Latvijas Valsts ceļi” (LVC).

Šādos laikapstākļos uz asfalta seguma autoceļiem var veidoties atkala vai tā saucamais melnais ledus, kas ir neredzams un autovadītājs to sajūt, tikai bremzējot vai manevrējot ar stūri un pedāļiem.

Kā norāda LVC, īpaši apgrūtināti braukšanas apstākļi var veidoties uz vietējās nozīmes autoceļiem, kas ziemā tiek uzturēti ar sniega kārtu – dienas laikā sniegs tur sāka kust un, temperatūrai pazeminoties, veidosies ledus. Sevišķi uzmanīgiem jābūt arī uz tiltiem un pārvadiem, kur apledojums var veidoties īpaši strauji.

LVC aicina autovadītājus laikus plānot papildu laiku ceļam un būt īpaši piesardzīgiem, ieturot lielāku distanci un izvēloties laikapstākļiem un ceļa seguma stāvoklim atbilstošu, drošu braukšanas ātrumu. Tāpat ir jārēķinās, ka satiksme var būt palēnināta, īpaši Pierīgā. Tāpat LVC atgādina, ka ziemas uzturēšanas līmenis dažādas nozīmes autoceļiem ir atšķirīgs un ceļa stāvoklis ziemas laikā var mainīties ļoti strauji.

Lai uzlabotu braukšanas apstākļus, patlaban valsts autoceļu tīklā strādā 69 VAS “Latvijas autoceļu uzturētājs” ziemas tehnikas vienības.

Par apledojumu valsts autoceļu posmos, kā arī citiem sarežģījumiem, ja tādi rodas uz valsts autoceļiem, LVC aicina informēt, zvanot pa LVC diennakts bezmaksas informatīvo tālruni 8000 5555.

1 komentārs