Autovadītāju ievērībai! Starpsezonā uz autoceļiem veidojas ”melnais ledus”

Komentāri
Autovadītāju ievērībai! Starpsezonā uz autoceļiem veidojas ”melnais ledus”
FOTO: LETA

Starpsezonā, kad vēl nav iestājušies noturīgi ziemas apstākļi, autoceļu stāvoklis var negaidīti mainīties, bet atsevišķos posmos ceļi kļūst slideni.

Ceļi apledo strauji un nevienmērīgi, tas īpaši attiecas uz neredzamo “melno ledu”, kas veidojas, sasalstot ūdens kondensātam.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Apledošanu būtiski ietekmē ne tikai laikapstākļi, bet arī mikroklimata faktori – apkārtnes reljefs, apēnojums un ceļa klātnes veids.

Paaugstinātā riska vietas uz ceļa, kur apledojums veidojas ātrāk un visbiežāk, ir tiltu brauktuves (tās ātrāk atdziest un atrodas paaugstināta gaisa mitruma apstākļos) un ceļš, kas ir noēnots (koki no abām pusēm) vai iet cauri ieplakām, kur koncentrējas auksts gaiss.

Ceļa apledojums var veidoties dažādu vides faktoru ietekmē, arī tad, kad ārēji par to nekas īpaši neliecina.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl