Autovadītājiem Rīgā un Pierīgā jārēķinās ar sastrēgumiem

1 komentārs

Lieldienu brīvdienas ir sākušās, un daudzi galvaspilsētā diemžēl varēja sākt svinēt, nīkstot sastrēgumos. Ļoti smaga satiksme gandrīz visās Rīgas maģistrālajās ielās, jo sākusies ielu remontu sezona. Pēc svētkiem kļūs vēl grūtāk – ne tikai Rīgā, bet arī Pierīgā.

Interneta vietnes ar kartēm, kurās atainota satiksmes intensitāte pilsētā, pārsvarā krāsojas sarkanas. Īpaši saspringta situācija bija Krasta ielā, izbraucot no pilsētas. Sastrēgumu iemesls ir ne tikai labais laiks un gaidāmās brīvdienas, kas cilvēku skubina pamest pilsētu, bet ielu remontu sezona, kas šonedēļ sākās pilnā sparā.

“Krasta ielā no sešām braukšanas joslām joprojām ir atstātas četras braukšanas joslas, pa divām katrā virzienā. Būtībā darbi notiek vienā braukšanas joslā, vēl mazākā apjomā nav iespējams šos darbu veikt. Transportlīdzekļu vadītājiem ir jāizvērtē savs maršruts, ja ir iespējams, protams, aicinām izvairīties no Krasta ielas, izvēlēties citus maršrutus, izmantot aplikāciju “Waze”,” norāda Rīgas domes Satiksmes departamenta pārstāve Una Ahuna-Ozola.

Visticamāk, pirmssvētku sastrēgumi ir vēl tikai ziediņi, salīdzinot ar to, kas Rīgas galvaspilsētu sagaida nākamnedēļ, kad sāksies Brasas tilta pārbūve, un viens no galvenajiem Rīgas pārvadiem pār dzelzceļu tiks daļēji slēgts uz veselu gadu.

Būvdarbi uz Brasas pārvada sāksies trešdien, 24. aprīlī, kas nozīmē būtiskus satiksmes ierobežojumus. Remontdarbu laikā tiks nodrošināta divvirzienu satiksme tikai sabiedriskajam transportam, savukārt privātajam transportam satiksme virzienā uz centru ir slēgta. Tas nozīmē, ka privātais transports pa pārvadu varēs pārvietoties tikai virzienā prom no centra.

Būvdarbus plānots pabeigt līdz nākamā gada pavasarim, protams, ja Brasas tiltam neatradīs līdzīgas problēmas kā Deglava pārvadam, uz kura remontdarbi tika pārtraukti, kad atklājās tilta balsta bojājumi.

Lasi vēl: Valsts būvuzraugi pārliecināti, ka Deglava tiltu vajadzētu slēgt. Pašvaldības puse gan vēl nesteidz to darīt

Jāpiebilst, ka abu šīs sezonas lielāko remontdarbu izmaksas Rīga plānotas 18 miljoni eiro, un nauda ņemta, aizņemoties Valsts kasē. Satiksmes izmaiņas un līdz ar to arī sastrēgumi ceturtdien bija arī ārpus Rīgas. Lielākie remontdarbi notiek uz Vidzemes šosejas  posmā pie “Sēnītes”, taču ne tikai.

“Pierīgā remontdarbi sākās arī uz Carnikavas ceļa no Carnikavas līdz Ādažiem, kur mainīs ceļa segumu, līdz ar to Pierīgā remontdarbi rada vislielākās problēmas, tomēr mums ir tikai vasaras sezonas, lai ceļus varētu savest kārtībā, līdz ar to nākamajā sezonā tur būs ļoti komfortabla braukšana,” norāda VAS “Latvijas Valsts ceļi” pārstāve Anna Kononova.

Plānots, ka šovasar arī ilgi gaidītais remonts piemeklēs Jūrmalas šoseju.

1 komentārs