Autovadītājiem pagarina medicīniskās izziņas termiņu, ja tas beidzas ārkārtējas situācijas laikā

1 komentārs

Latvijā par trim mēnešiem tiek pagarināts autovadītāju obligātās medicīniskās izziņas derīguma termiņš, ja tas beidzas ārkārtējās situācijas laikā, paredz veselības ministres Ilzes Viņķeles (AP) rīkojums “Par medicīniskām izziņām”, kas stājās spēkā 7. aprīlī.

Ņemot vērā, ka ārkārtējās situācijas laikā atbilstoši epidemioloģiskai situācijai un iespējamiem epidemioloģiskiem riskiem, lai samazinātu Covid-19 infekcijas izplatīšanos, ir pārtraukta plānveida veselības aprūpes pakalpojumu sniegšana.

Rīkojums paredz uz ārkārtējās situācijas laiku apturēt medicīnisko atzinumu un izziņu izsniegšanu par veselības pārbaudēm, kas noteiktas normatīvajos aktos par apsardzes darbību, detektīvdarbību, ieroču apriti, pirotehnisko izstrādājumu apriti, sprāgstvielu un spridzināšanas ietaišu civilām vajadzībām apriti, kā arī par ceļu un kuģošanas līdzekļu satiksmi.

Savukārt jau izsniegto medicīnisko atzinumu un izziņu, kuru darbība beidzas ārkārtējās situācijas laikā, izmantošanas termiņš tiek noteikts trīs mēneši pēc ārkārtējās situācijas beigām.

Aktuālākās ziņas, datus un faktus par Covid-19 izplatību Latvijā un pasaulē lasi ŠEIT!