Autovadītāji pie stūres mēdz rakstīt īsziņas, skatīties pārraides un pat uzņemt “selfijus”, norāda policija

Pievienot komentāru

Ceturtdien, 6. decembrī, Rīgas ielās iedzīvotāju vērību piesaistīja vairākas baisa izskata būtnes. Par zombijiem grimēti jaunieši pievērsa uzmanību autovadītāju paradumam pie stūres lietot mobilo telefonu un mainīt šos bīstamos paradumus.

Ar šādu rīcību uzsākta kampaņa, lai informētu par sekām lietojot mobilo telefonu pie auto stūres.

Pētījumi liecina, ka 72% autovadītāju pie stūres veic zvanus, 43% – sarakstās ar īsziņām un 17% sērfo internetā un sociālajos medijos, un visbiežāk to dara gados jauni un nepieredzējuši šoferi. Ceļu satiksmes negadījumu analīze liecina, ka ļoti daudzas avārijas notiek tieši neuzmanības dēļ, kam par iemeslu, visticamāk, ir tālruņa lietošana, – to gan autovadītāji neatzīst.

Normunds Krapsis
Valsts policijas Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks

To mēs katru dienu uz ceļa redzam. Lielākā daļa, kas lieto tālruni braukšanas laikā – gan runā, gan raksta īsziņas, gan skatās pārraides un pat “selfijus” taisa.

Uz valsts ceļiem darbu sākusi arī netrafarēta policijas automašīna, kas aprīkota ar 360 grādu kamerām un fiksē pārkāpumus, tostarp arī to, vai autovadītājs braucot nelieto tālruni. Sods par telefona lietošanu pie stūres šogad tika palielināts, un tas ir 25 līdz 100 eiro.

Lasi vēl