Autovadītāji neapmierināti ar jaunajiem veloceliņiem

Komentāri

Autovadītāju neapmierinātība ar jaunajiem veloceliņiem Lāčplēša, Dzirnavu un Elizabetes ielās turpina pieaugt, savukārt velosipēdisti kaifo un brīvi var šķērsot Rīgas centru dažu minūšu laikā. Cik noslogoti ir veloceliņi, laikā, kad automašīnu joslas ir ”piebāztas” ar mašīnām? To devās noskaidrot LNT raidījuma ”Degpunktā” komanda.

Pusdienas laikā, kad lielajam vairumam strādājošo ir brīva stunda, ”Degpunktā” komanda dodas uz Dzirnavu ielu pavērot cik intensīva ir velosipēdistu plūsma. Pēc pirmajiem pāris piefiksētajiem pedāļu minējiem šķiet, ka situācija būs cerīga, bet pus stundas pa veloceliņu pabrauc vien 13 riteņa stūrētāji, bet auto straumes mērāmas desmitos un simtos. Ja vidēji stundā pa veloceliņu aizbrauc 26 velosipēdisti, tad desmit stundās tie ir tikai 260 cilvēki, kuriem tagad pavērušies pamatīgi plašumi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Analoģisku situāciju ir arī Lāčplēša ielas posmā starp Avotu un Čaka ielām. Šeit veloceliņam ir divas joslas – turp un atpakaļ, bet tik un tā pus stundā pa to pārvietojas aptuveni 13 velosipēdisti. Lāčplēša iela stāv, bet daži priviliģētie brauc ar riteņiem. Iespējams tiešām pēc tik nopietniem ierobežojumiem daži vadītāji varētu apsvērt iespēju pārkāpt uz riteņa.

Rezumējot vēl jāpiebilst, ka patiesībā jaunie veloceliņi izskatās kā nelietīgs plāns kādā veidā papildināt pilsētas kasi. Proti vietās, kur joprojām varētu atstāt divas braukšanas joslas Satiksmes departaments izveidojis autostāvvietās. Departamenta preses pārstāve Ilze Dišlere telefoniski atzina, ka stāvvietu ir daudz vairāk nekā to bija līdz šim. Faktiski tas nozīmē, ka veloceliņi bija tikai iegansts daudz rafinētākai pelnīšanas shēmai, lai uz tādām ielām kā Lāčplēša, izveidotu maksas autostāvvietas.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl