Autovadītājam neskaidri principi, pēc kādiem policija soda par stāvēšanu

Komentāri

Autovadītāji atraduši vietu, kurā par stāvēšanu Rīgas satiksmei nav jāmaksā. Taču atklājies, ka viņu ideja nepatīk pilsētas pašvaldības policijai!

Salvis strādā Rīgas centrā, Elizabetes ielā. Kā jau visi cilvēki, kuriem darbs atrodas vietās, kur par auto novietošanu ielas malā ir jāmaksā, arī Salvis meklējis kādu veidu, lai automašīnu noparkotu bez maksas. Gan viņš, gan daudzi citi autovadītāji regulāri spēkratus atstāj platā vietā, kas paredzēta izbraukšanai no Pasaules tirdzniecības centra stāvvietas. Šoferīši domā, ka, tā kā viņi parkojas tādā kā ailē un ielas malā nestāv, uz viņiem zīme stāvēt un apstāties aizliegts neattiecas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Policisti tā sauktos “plāksterus” mašīnu logos te līmē ļoti reti. Tikai tad, kad tiek pilnībā aizšķērsota izbraukšana un Pasaules tirdzniecības centrā sākas panika. Tad tiek saukti likumsargi, un trūkties nākas visiem. Gan tam, kurš piebraucis pēdējais, gan tiem, kuri vienu, brīvo izbraukšanai paredzēto vietu te atstājuši. Tā ar Salvi noticis pagājušajā sestdienā. Sods – 40 eiro nav mazs, bet, tā kā Salvim mašīna pēc pāris dienām bija jāpārdod, viņam nebija laika strīdēties par savu taisnību, un viņš sodu samaksāja. Taču otrdien scenārijs atkārtojās.

Foto!

Tagad Salvim nāksies samaksāt vēl vienu sodu, jo automašīna jau gandrīz ir jaunā īpašnieka rokās un ar nenomaksātiem sodiem pārdot to nevarēs. Tomēr vīrietis ir nesaprašanā – kāpēc vienu dienu te parkoties drīkst, bet citu – nedrīkst, un kas te īsti ir – iela vai izbraukšanas ceļš?

Salvis stāsta, – agrāk par šo pašu pārkāpumu šeit jau sodīti viņa paziņas, un viņi sodus apstrīdējuši, un rezultātā tie atcelti. Degpunkta komanda savukārt jautāja pašvaldības policistiem, kā viņi redz situāciju – vai mašīnas te stāv uz brauktuves, vai tomēr uz izbraucamā ceļa? Vai ir pamats soda kvītīm vai nē?

Likumsargi izpētīja gan Salvim izrakstītos protokolus, gan fotogrāfijas ar iemūžinātajiem pārkāpumiem un bija strikti – nekādas kabatiņas šajā ceļa posmā nav. Salvis, piemēram, neievērojot zīmi stāvēt un apstāties aizliegts, citi spēkrati stāvot krustojumā vai vēl trakāk – uz ietves. Īsāk sakot – parkojies, kur gribi, tāpat būsi pārkāpējs.

Savukārt tas, ka līdz šim ir izdevies daudzas dienas palikt nesodītam par auto novietošanu tajā pašā vietā, ir sekas tam, ka likumsargiem nav resursu, lai patrulētu pa pilsētu un meklētu pārkāpējus. Viņi reaģē tikai uz izsaukumiem. Kādam apnika vai nepatika, viņš piezvanīja un viss – “plāksteris” jau logā!

Lasi vēl