Komentāri
Autoražotāji krāpjas, norādot vidējo degvielas patēriņu, secina eksperti
FOTO: LETA

Kāds Francijas autožurnāls oficiāli apstiprinājis to, ko jau iepriekš nojauta miljoniem autovadītāju visā Eiropā. Autoražotāji krāpjas, norādot vidējo degvielas patēriņu, tā secinājuši eksperti.

Autoindustrija sistemātiski norāda nepareizus degvielas patēriņa rādītājus – tā izpētījis Francijas žurnāls AutoPlus.

Šodien publicētā pētnieciskā reportāžā tās autori norāda, ka reālajā dzīvē automašīnām nepieciešams daudz vairāk degvielas, nekā tiek solīts dīleru salonos.

Veicot testus ar vairāk nekā 1000 automašīnām, žurnāla eksperti secinājuši, ka atšķirības ar reklāmas bukletos norādītajiem patēriņa rādītājiem sasniedz pat 40%.

Autožurnālists secinājis, ka atšķirības starp laboratorijas un reālajiem testiem jo īpaši redzamas jaunākajos auto modeļos, lai gan tie tiek uzskatīti par relatīvi ekonomiskākiem.

Eksperti norāda, ka oficiālie laboratoriju testi, kurus izmanto autoražotāji, ir novecojuši un neatspoguļo ikdienas braukšanas realitāti – ceļa seguma un gaisa pretestība ir maksimāli samazināta, tiek atslēgts stūres pastiprinātājs, gaisa kondicionētājs un citas ekstras, kas patērē daudz enerģijas, kā arī maksimāli samazināts automobiļa svars.

Kā zināms, degvielas patēriņš ir tieši saistīts ar oglekļa dioksīda piesārņojumu – jo patēriņš ir lielāks, jo arī piesārņojums ir lielāks.

Šim faktam īpaša uzmanība pievērsta pēc tā dēvētā Volkswagen emisiju skandāla – vācu autoražotājs piedzīvo lielāko krīzi tā vēsturē, kad tika pieķerts īpašas programmatūras lietošanā, lai izietu ASV emisiju testus, maskējot noteiktu dīzeļdzinēju reālo piesārņojumu.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl