Automobiļu tehniskās apskates kļūs dārgākas un ilgākas

44 komentāri
Automobiļu tehniskās apskates kļūs dārgākas un ilgākas
LETA

Automobiļu tehniskās apskates kļūs dārgākas. Lai paaugstinātu ceļu satiksmes drošību, vieglo automašīnu tehniskais stāvoklis tiks pārbaudīts rūpīgāk un līdz ar to arī ilgāk.

Piemērs: ja pirkts lietots automobilis, tam ir iespējami slēpti defekti. Par tiem signalizē sarkana lampiņa panelī, taču nereti tam netiek pievērsta īpaša uzmanība, un arī tehniskā apskate līdz šim ar šādu defektu tika veikta bez aizrādījumiem. Turpmāk ar šādu auto tehnisko apskati iziet nevarēs.

Jānis Liepiņš, CSDD Transportlīdzekļu kontroles un sertifikācijas inspekcijas priekšnieks:

Tiek plānots pievienoties auto diagnosticēšanas sistēmai OBD, lai pārliecinātos vai nav veiktas kaut kādas manipulācijas ar tām drošības sistēmām, kas tiek uzstādītas automobiļiem.

Jaunā kārtība attieksies uz automašīnām, kas ražotas pēc 2012. gada. Autovadītāji to vērtē pozitīvi.


Ilona, autovadītāja:

Domāju, ka tas ir pareizi, būtiski, jo mašīnai ir jābūt tā, lai viss strādā, lai nebūtu negadījumu, elektrība – tas ir nopietni.

Egīls, autovadītājs:

Tas ir pareizi, manuprāt – vairumam cilvēku tās braukšanas spējas ir tādas, kā ir, tad tās elektrosistēmas varētu palīdzēt.

Ja patlaban tehniskā apskate vieglajam automobilim ar benzīnmotoru izmaksā 18,23 eiro, tad turpmāk šis pakalpojums maksās 21,84 eiro.

Nerēķinot laiku, ko autovadītāji pavada rindā, pats tehniskās apskates process ilgst vidēji piecas minūtes. Turpmāk, padziļināti pārbaudot automobiļu elektrosistēmu, apskates laiks pieaugs vēl par pāris minūtēm.

Jauno noteikumu projekts paredz palielināt arī cenu pat autovadīšanas eksāmena kārtošanu. Ja klients vēlēsies iegūtu atšķirīgu vai sev nozīmīgu ciparu salikuma numura zīmi, arī par to būs jāmaksā dārgāk. Tāpat sadārdzināsies agregātu numuru salīdzināšanas pakalpojumi. Par šīm cenu izmaiņām vēl būs jālemj valdībai.

Skaties video!

44 komentāri