Automobiļu tehniskās apskates kļūs dārgākas un ilgākas

44 komentāri

Automobiļu tehniskās apskates kļūs dārgākas. Lai paaugstinātu ceļu satiksmes drošību, vieglo automašīnu tehniskais stāvoklis tiks pārbaudīts rūpīgāk un līdz ar to arī ilgāk.

Piemērs: ja pirkts lietots automobilis, tam ir iespējami slēpti defekti. Par tiem signalizē sarkana lampiņa panelī, taču nereti tam netiek pievērsta īpaša uzmanība, un arī tehniskā apskate līdz šim ar šādu defektu tika veikta bez aizrādījumiem. Turpmāk ar šādu auto tehnisko apskati iziet nevarēs.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Jānis Liepiņš, CSDD Transportlīdzekļu kontroles un sertifikācijas inspekcijas priekšnieks:

Tiek plānots pievienoties auto diagnosticēšanas sistēmai OBD, lai pārliecinātos vai nav veiktas kaut kādas manipulācijas ar tām drošības sistēmām, kas tiek uzstādītas automobiļiem.

Jaunā kārtība attieksies uz automašīnām, kas ražotas pēc 2012. gada. Autovadītāji to vērtē pozitīvi.


Ilona, autovadītāja:

Domāju, ka tas ir pareizi, būtiski, jo mašīnai ir jābūt tā, lai viss strādā, lai nebūtu negadījumu, elektrība – tas ir nopietni.

Egīls, autovadītājs:

Tas ir pareizi, manuprāt – vairumam cilvēku tās braukšanas spējas ir tādas, kā ir, tad tās elektrosistēmas varētu palīdzēt.

Ja patlaban tehniskā apskate vieglajam automobilim ar benzīnmotoru izmaksā 18,23 eiro, tad turpmāk šis pakalpojums maksās 21,84 eiro.

Nerēķinot laiku, ko autovadītāji pavada rindā, pats tehniskās apskates process ilgst vidēji piecas minūtes. Turpmāk, padziļināti pārbaudot automobiļu elektrosistēmu, apskates laiks pieaugs vēl par pāris minūtēm.

Jauno noteikumu projekts paredz palielināt arī cenu pat autovadīšanas eksāmena kārtošanu. Ja klients vēlēsies iegūtu atšķirīgu vai sev nozīmīgu ciparu salikuma numura zīmi, arī par to būs jāmaksā dārgāk. Tāpat sadārdzināsies agregātu numuru salīdzināšanas pakalpojumi. Par šīm cenu izmaiņām vēl būs jālemj valdībai.

Skaties video!

TOP komentāri

 • Baiba
  +17 +17 0

  Baiba

  Vai tiešām ceļu satiksmes negadījumi notiek dēļ automašīnu tehniskā stāvokļa? Neesu dzirdējusi ne lasījusi,ka avārija izraisīta,jo auto bija izrūsējis slieksnis.
  Un kurš vēl tic,ka pie mums labo ceļus par to naudu....
 • Ints
  +16 +16 0

  Ints

  Totāls valsts ierēdņu radīts burbulis,kas netur kritiku! Kādam atkal jau par maz ko ielikt savā kabatā!
 • bumbums
  +16 +16 0

  bumbums

  Viss kas saistīts ar auto paliek dārgāks,tikai interesanti kad ceļi parādīsies Latvijā?

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl