Automīļu saldais ēdiens! Šo unikālo Alfa Romeo modeli plāno izsolīt par 15 miljoniem

1 komentārs
Automīļu saldais ēdiens! Šo unikālo Alfa Romeo modeli plāno izsolīt par 15 miljoniem
Foto: Reuters / Scanpix

Zem izsoļu āmura nonācis rets automašīnas Alfa Romeo modelis. Tiek lēsts, ka pirms Otrā pasaules kara radītais automobilis tiks izsolīts par 15 miljoniem dolāru.

Izsoļu nams Sotheby’s Ņujorā interesentiem devis iespēju aplūkot retu 1939. gada Alfa Romeo modeli, pirms tas nonāk kādā privātkolekcijā. Auto tiks izsolīts pēc nepilna mēneša, un sagaidāms, ka tas tiks pārdots par 15 miljoniem dolāru. Tas būtu jauns rekords pirmskara auto kategorijā.

Līdzšinējais rekords pieder 1936 gadā izgatavotajai Mercedes-Benz automašīnai, kas 2012. gadā tika izsolīta par 11,7 miljoniem. Savukārt visu laiku visdārgāk pārdotā automašīna ir 1962, gada Ferrari, ko pirms diviem gadiem izsolīja par 38,1 miljonu.

Foto

Sotheby’s pārstāvis skaidro, ka tiks izsolītas piecas automašīnas, bet 1939. gada Alfa Romeo ir viņa favorīts. Tā izgatavota no viegla alumīnija, aprīkota ar astoņu cilindru dzinēju, kas attīsta 18 zirgspēkus. Tā tika radīta kā sacīkšu automašīna, ar kuru iespējams pārsniegt 160 kilometru stundā lielu ātrumu.