Automašīnu zādzību skaits pieaug; uzzini, kurus auto zog visbiežāk!

Komentāri

Šobrīd Latvijā turpina pieaugt transportlīdzekļu zādzību skaits – šā gada pirmajos desmit mēnešos reģistrētas 781 transportlīdzekļa zādzības, kas ir par 13% vairāk nekā analogā periodā pērn..

Andrejs Grišins, Valsts policijas Galvenās Kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieks:

Valsts policija šogad atguvusi nozagtos transportlīdzekļus pusē gadījumu. Tendences liecina, ka visbiežāk par zagļu upuriem kļūst vidējas klases transportlīdzekļi, kas ir populārākie ceļu satiksmē un ir vāji aizsargāti ar pretaizdzīšanas sistēmām. Zagļu pielietotās tehnoloģijas attīstās, un starp reģistrētajiem transportlīdzekļiem ir arī 11 šī gada izlaiduma automašīnas. Valsts policijas darbinieku novērojumi liecina, ka zagļi ir iemanījušies apiet jauno transportlīdzekļu rūpnīcas uzstādītās aizsardzības sistēmas.

Starp visvairāk zagtajām transportlīdzekļu markām ir Volkswagen, Audi, BMW, Toyota un Mercedes Benz

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Šogad par automašīnu zādzībām aizturētas 119 personas, aizturēto vidū ir gan Latvijas iedzīvotāji, gan kaimiņvalstu iedzīvotāji. Gada laikā kopā aizturētas 17 organizētas noziedznieku grupas. Vienā no pēdējiem gadījumiem notverta grupa, kas specializējusies tieši Toyota Corolla Verso zādzībās – viņu kontā ir vismaz piecas šī modeļa zādzības.

Šī gada desmit mēnešos 80% reģistrēto zagto transportlīdzekļu ir vecāki par septiņiem gadiem, un to izlaiduma gads ir līdz 2008.gadam. Šogad uz pusi pieaudzis zagto transportlīdzekļu skaits vecuma grupā no 2006. – 2008. gadam, savukārt par ceturto daļu – vecuma grupā no 2003. – 2005.gadam.

Skaties foto!

Skaties video!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl