Komentāri
Automašīnā nepareizi pārvadāts dzīvnieks nopietni apdraud satiksmes drošību
FOTO: LETA

Sākoties aktīvākai atvaļinājumu sezonai, der atcerēties, ka automašīnā nepareizi pārvadāts dzīvnieks var nopietni apdraudēt satiksmes drošību.

CSDD norāda, ka nav īpašu noteikumu, kādā veidā katrs dzīvnieks jāpārvadā, taču galvenais nosacījums, – tas nedrīkst traucēt vadīt automašīnu, un pašiem dzīvnieku saimniekiem jāizvērtē, vai dzīvnieks ievietojams būrī, nožogotā bagāžas nodalījumā vai jāpiesprādzē ar speciālām drošības siksnām.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ja to neievēro – sekas var būt smagas – tā brīdina Drošās braukšanas skolas instruktori.

Ceļu satiksmes drošības direkcijā saka – galvenais, kas jāievēro, ka dzīvnieks jāpārvadā tā, lai tas netraucētu vadītājam.

Paša vadītāja ziņā esot izvēlēties piemērotāko veidu, kā pārvadāt dzīvnieku – speciālā būrī, piesprādzējot ar īpašām drošības siksnām, vai norobežotā bagāžas nodalījumā.

Policija speciāli nepārbauda, vai dzīvnieki automašīnās tiek pārvadāti pareizi. Tam pievērš uzmanību, ja vadītājs jau izdarījis kādu pārkāpumu un tad nepareizi pārvadāts dzīvnieks var būt kā vainu pastiprinošs apstāklis.

Turklāt par drošību der atcerēties ne tikai brauciena laikā. Arī suņa atstāšana bez gaisa karstā mašīnā uz pārdesmit minūtēm, tam var būt liktenīga.

CSDD pagaidām uzskata, ka stingrākas normas noteikumos varēs iestrādāt, kad Latvijā jau būs šāds precedents. Tas nozīmē, ka arī sankcijas par nepareizu dzīvnieka pārvadāšanu pagaidām vēl nav noteiktas.

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl