Komentāri
Automašīnā nepareizi pārvadāts dzīvnieks nopietni apdraud satiksmes drošību
FOTO: LETA

Sākoties aktīvākai atvaļinājumu sezonai, der atcerēties, ka automašīnā nepareizi pārvadāts dzīvnieks var nopietni apdraudēt satiksmes drošību.

CSDD norāda, ka nav īpašu noteikumu, kādā veidā katrs dzīvnieks jāpārvadā, taču galvenais nosacījums, – tas nedrīkst traucēt vadīt automašīnu, un pašiem dzīvnieku saimniekiem jāizvērtē, vai dzīvnieks ievietojams būrī, nožogotā bagāžas nodalījumā vai jāpiesprādzē ar speciālām drošības siksnām.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ja to neievēro – sekas var būt smagas – tā brīdina Drošās braukšanas skolas instruktori.

Ceļu satiksmes drošības direkcijā saka – galvenais, kas jāievēro, ka dzīvnieks jāpārvadā tā, lai tas netraucētu vadītājam.

Paša vadītāja ziņā esot izvēlēties piemērotāko veidu, kā pārvadāt dzīvnieku – speciālā būrī, piesprādzējot ar īpašām drošības siksnām, vai norobežotā bagāžas nodalījumā.

Policija speciāli nepārbauda, vai dzīvnieki automašīnās tiek pārvadāti pareizi. Tam pievērš uzmanību, ja vadītājs jau izdarījis kādu pārkāpumu un tad nepareizi pārvadāts dzīvnieks var būt kā vainu pastiprinošs apstāklis.

Turklāt par drošību der atcerēties ne tikai brauciena laikā. Arī suņa atstāšana bez gaisa karstā mašīnā uz pārdesmit minūtēm, tam var būt liktenīga.

CSDD pagaidām uzskata, ka stingrākas normas noteikumos varēs iestrādāt, kad Latvijā jau būs šāds precedents. Tas nozīmē, ka arī sankcijas par nepareizu dzīvnieka pārvadāšanu pagaidām vēl nav noteiktas.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl