Komentāri
Automašīnā nepareizi pārvadāts dzīvnieks nopietni apdraud satiksmes drošību
FOTO: LETA

Sākoties aktīvākai atvaļinājumu sezonai, der atcerēties, ka automašīnā nepareizi pārvadāts dzīvnieks var nopietni apdraudēt satiksmes drošību.

CSDD norāda, ka nav īpašu noteikumu, kādā veidā katrs dzīvnieks jāpārvadā, taču galvenais nosacījums, – tas nedrīkst traucēt vadīt automašīnu, un pašiem dzīvnieku saimniekiem jāizvērtē, vai dzīvnieks ievietojams būrī, nožogotā bagāžas nodalījumā vai jāpiesprādzē ar speciālām drošības siksnām.

Ja to neievēro – sekas var būt smagas – tā brīdina Drošās braukšanas skolas instruktori.

Ceļu satiksmes drošības direkcijā saka – galvenais, kas jāievēro, ka dzīvnieks jāpārvadā tā, lai tas netraucētu vadītājam.

Paša vadītāja ziņā esot izvēlēties piemērotāko veidu, kā pārvadāt dzīvnieku – speciālā būrī, piesprādzējot ar īpašām drošības siksnām, vai norobežotā bagāžas nodalījumā.

Policija speciāli nepārbauda, vai dzīvnieki automašīnās tiek pārvadāti pareizi. Tam pievērš uzmanību, ja vadītājs jau izdarījis kādu pārkāpumu un tad nepareizi pārvadāts dzīvnieks var būt kā vainu pastiprinošs apstāklis.

Turklāt par drošību der atcerēties ne tikai brauciena laikā. Arī suņa atstāšana bez gaisa karstā mašīnā uz pārdesmit minūtēm, tam var būt liktenīga.

CSDD pagaidām uzskata, ka stingrākas normas noteikumos varēs iestrādāt, kad Latvijā jau būs šāds precedents. Tas nozīmē, ka arī sankcijas par nepareizu dzīvnieka pārvadāšanu pagaidām vēl nav noteiktas.

Lasi vēl