Autobraucēju ievērībai: ziemas sals atgriežas, uz ceļiem var veidoties apledojums

0 Komentāru
Autobraucēju ievērībai: ziemas sals atgriežas, uz ceļiem var veidoties apledojums
FOTO: LETA

Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) prognoze liecina, ka naktī uz ceturtdienu visā Latvijas teritorijā turpinās pazemināties gaisa temperatūra, savukārt ceturtdien valsts rietumu reģionos gaisa temperatūra būs svārstīga.

Aicinām autovadītājus būs īpaši uzmanīgiem un piesardzīgiem, jo šādos laikapstākļos ceļi var apledot, uz tiem var veidoties arī neredzamais “melnais ledus”.

Meteorologi arī prognozē, ka šovakar gaidāmi nelieli nokrišņi sniega, slapja sniega veidā galvenokārt Kurzemē un rīta pusē līča piekrastē, kas arī var apgrūtināt satiksmi, bet, slapjam sniegam sasalstot, uz ceļiem veidosies apledojums.

Atbilstoši prognozei, naktī gaisa temperatūra visā valstī pazemināsies un Latvijas austrumos sals būs līdz – 17 grādiem, Rīgas apkārtne un valsts centrālajos rajonos līdz – 9, rietumos līdz – 5 grādiem.

Arī ceturtdien visas dienas laikā pieturēsies sals, izņemot valsts rietumu reģionus, kur gaisa temperatūra svārstīsies no – 2 līdz + 2. Līdz ar to arī ceturtdien no rīta un dienas laikā ceļi var būt apledojuši.

Aicinām autovadītājus izvēlēties laikapstākļiem un ceļa stāvoklim atbilstošu braukšanas ātrumu un stilu, kā arī atcerēties, ka ceļa stāvoklis šādos apstākļos var strauji mainīties. Īpaši piesardzīgiem jābūt uz tiltiem un pārvadiem, kā arī uz ceļiem, kas ved cauri mežam vai gar ūdens tilpnēm, kur apledojums veidojas visbiežāk.

0 Komentāru