Auto tirgotāju krāpšanās ar nodokļiem valstij rada būtiskus zaudējumus, lēš Auto asociācija

23 komentāri

Cīņu pret lietotu auto tirgoņu izvairīšanos no nodokļu nomaksas būtu jānosaka par prioritāti valdības līmenī, tā norāda Latvijas Auto asociācijā.

Tikmēr Valsts ieņēmumu dienestā (VID) uzstāj, ka pagaidām nodokļu iekasētāju rīcībā esot pārāk maz instrumentu, lai tiešām apkarotu auto tirdzniecības biznesa pelēko zonu, kuras dēļ valsts budžetā katru gadu netiekot iekasēti desmitiem miljoni eiro.

Sludinājumu servisa “ss.lv” darbības apturēšanu nodokļu iekasētāji skaidroja ar to, ka portāla vadība atsakās VID piegādāt visu informāciju par auto sludinājumu izvietotājiem portālā. Šādi spēkratu tirgotāji bieži izvairoties no nodokļu nomaksas. Lietotu auto tirdzniecības biznesā tā jau esot kļuvusi par normu. Situāciju raksturo biedrības “Auto asociācija” prezidents.

Andris Kulbergs
Biedrības “Auto asociācija” prezidents

PVN izkrāpšanas shēmas lietotajās automašīnās vai PVN nenomaksāšanas shēmas lietotajās automašīnās ir jau apņēmis tik lielu tirgus daļu, ka legālajam biznesam vispār nav vietas. Tie apmēri ir tādi, ka ar to nodarbojas jebkurš sevi definējošs autoplacis, autotirgonis utt. Tā ir kļuvusi par tādu normu, ka cilvēki domā: “Kā? Lietotas automašīnas? Kāds PVN?”

 

Asociācijā lēš, ka auto tirgoņu pievienotās vērtības nodokļa shēmu dēļ valsts gadā zaudē ap 20 miljoniem eiro. Savukārt, pievienojot visus pārējos šo tirgoņu nenomaksātos nodokļus, zaudējumi varētu būt mērāmi 50 līdz 70 miljonu eiro apmērā gadā. Lai šo sērgu patiešām apkarotu, cīņu pret to būtu jānosaka par prioritāti pašā augstākajā – valdības – līmenī, uzskata asociācijā.

Andris Kulbergs
Biedrības “Auto asociācija” prezidents

Veikt reidus, kur ar Finanšu policijas darbiniekiem VID ierodas un konfiscē šīs automašīnas līdz tam, kad šiem auto var pierādīt viņu izcelsmi un iegādes dokumentus. Veikt visas darbības, lai tirgot “ss.lv” vai citos portālos drīkst tikai Latvijā jau reģistrētas automašīnas. Šobrīd tiek tirgotas automašīnas bez Latvijas reģistrācijas. Elementāri noteikt, ka šādas iespējas reklamēt šādas mašīnas bez reģistrācijas nedrīkstētu.

VID uzstāj, ka, iegūstot visas datubāzes no tādiem sludinājumu portāliem kā “ss.lv”, tās varētu salīdzināt ar oficiālajām datubāzēm un tādējādi visa veida krāpšanas shēmu veicējus identificēt būtu daudz vieglāk. Esot nepieciešamas arī izmaiņas likumos.

Sandra Kārkliņa – Admine
VID Nodokļu kontroles pārvaldes direktora vietniece

Vienīgais, kas iedarbojas uz tādiem krāpniekiem un tiem, kas vēlas apiet nodokļus, ir tas, ja tas skar viņa mantiskās intereses. Tātad vai nu viņam kaut kādā veidā ierobežo rīcību ar viņa naudu, bloķē kontus vai uzliekot liegumus, vai mašīnu atņemot vai konfiscējot.

VID pieļauj, ka nepieciešami arī bargāki sodi par iesaistīšanos šāda veida nodokļu apiešanā.

TOP komentāri

 • Aigars Veikenieks
  +5 +5 0

  Aigars Veikenieks

  valstij viņa nenoderētu,jo tiktu iztērēta kārtējā mēslā
 • Andris Romanovskis
  +4 +4 0

  Andris Romanovskis

  Vispirms VID's paziņo par 100 tūkstošiem, pēcāk pacēļ līdz 100 miljoniem, premjers sakās balsot par 50 miljoniem, bet autotirgotāji jau nolaiž līdz 20 miljoniem. ..taču tie visi ir zīlnieku, jebšu zīdītāju minējumi, jo tie cīpari ir bez pamata un aprēķiniem, no pirksta izzīsti.
 • Lauris Laurentijs Zbitnevs
  +4 +4 0

  Lauris Laurentijs Zbitnevs

  Ta pat ka ta nauda ko politiki sazidusies ari noderetu

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl