12 komentāri

Samaksāt 300 eiro vai “norakstīt” 400 eiro soda naudā? Daudziem autovadītājiem, kuru spēkrata pilna masa pārsniedz 3000 kilogramus, par pārsteigumu, ir jāiegādājas vinjete, kas nepieciešama visām N1 kategorijas automašīnām. Kāpēc daudzi par to nemaz nezina?

Satiksmes ministrijas parlamentārais sekretārs Edgars Tavars skaidro, ka šis esot vienīgais maksājums, kas “pilnā apmērā atgriežas uz ceļiem”. Ja automašīna ir reģistrēta saimnieciskās darbības veikšanai jeb kā komerctransports, bet tās vadītājs neizbrauc ārpus pilsētas, šis maksājums nav jāveic. Tas attiecas uz galvenās nozīmes autoceļu izmantošanu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Apķērīgākie šoferi jau sen ir atkoduši, ka ļoti daudzus vieglās mašīnas un džipus, piemēram, “BMW X5” vai “Porsche Cayenne”, var piereģistrēt kā N1 kategorijas komerctransportu un nemaksāt to dienesta mašīnas nodokli, kas jāmaksā pārējām uzņēmuma vieglajām automašīnām. Ja vinjete ir jāiegādājas, tad loģiski, ka tieši automobiļiem zem 3000 kilogramiem būtu jāmaksā pirmajiem, norāda “Zebra”.

Daudziem autovadītājiem par šādu sistēmu ir pirmā dzirdēšana, jo tas, ka šāda vinjete ir jāiegādājas, nemaz neparādās CSDD e-pakalpojumu sistēmā. Atliek tikai cerēt, ka, piemēram, busiņu īpašnieki uzzinās par šādas vinjetes iegādi, pirms ceļu policisti viņiem uzliks sodu.

TOP komentāri

 • Mārtiņš Mārtiņš
  +15 +15 0

  Mārtiņš Mārtiņš

  Vai Edgars Tavars vispār saprot ko runā??? Ja man tantei jāaizved dīvāns uz Siguldu pa Pleskavas šoseju - kas ir galvenais autoceļš, kur zobus var izsist pie Sēnītes un jasamaksā par to vienu dienu 8€, tas ir vispār absurds
 • Monvids Kirilovs
  +11 +11 0

  Monvids Kirilovs

  ja maksā ceļa nodokli,kādas vinjetes,grjobanie naudas slaucēji
 • Janis Jersovs

  Janis Jersovs

  kas ir vinjete??? Kartejais maksajums kas aiziet bedre. Nez kadel Pie mums Eiropa tadus neprasa, varbut tadel ari parvadataju pakalpojumi ir letaki un celi labaki???

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Tests - ko tu zini par alus vēsturi?

Tests - ko tu zini par alus vēsturi? 8

Alus plūdi Londonā – vai tas maz ir iespējams? Izpildi testu par alus vēsturi, uzzini pārsteidzošus faktus un tiec pie sertifikāta! Neizpaliks arī balva.

Lasi vēl