Atsevišķu auto vadītājiem par 300 eiro jāpērk mistiska vinjete. Kāpēc tā?

12 komentāri
Atsevišķu auto vadītājiem par 300 eiro jāpērk mistiska vinjete. Kāpēc tā?

Samaksāt 300 eiro vai “norakstīt” 400 eiro soda naudā? Daudziem autovadītājiem, kuru spēkrata pilna masa pārsniedz 3000 kilogramus, par pārsteigumu, ir jāiegādājas vinjete, kas nepieciešama visām N1 kategorijas automašīnām. Kāpēc daudzi par to nemaz nezina?

Satiksmes ministrijas parlamentārais sekretārs Edgars Tavars skaidro, ka šis esot vienīgais maksājums, kas “pilnā apmērā atgriežas uz ceļiem”. Ja automašīna ir reģistrēta saimnieciskās darbības veikšanai jeb kā komerctransports, bet tās vadītājs neizbrauc ārpus pilsētas, šis maksājums nav jāveic. Tas attiecas uz galvenās nozīmes autoceļu izmantošanu.

Apķērīgākie šoferi jau sen ir atkoduši, ka ļoti daudzus vieglās mašīnas un džipus, piemēram, “BMW X5” vai “Porsche Cayenne”, var piereģistrēt kā N1 kategorijas komerctransportu un nemaksāt to dienesta mašīnas nodokli, kas jāmaksā pārējām uzņēmuma vieglajām automašīnām. Ja vinjete ir jāiegādājas, tad loģiski, ka tieši automobiļiem zem 3000 kilogramiem būtu jāmaksā pirmajiem, norāda “Zebra”.

Daudziem autovadītājiem par šādu sistēmu ir pirmā dzirdēšana, jo tas, ka šāda vinjete ir jāiegādājas, nemaz neparādās CSDD e-pakalpojumu sistēmā. Atliek tikai cerēt, ka, piemēram, busiņu īpašnieki uzzinās par šādas vinjetes iegādi, pirms ceļu policisti viņiem uzliks sodu.

12 komentāri