2 komentāri

Ir beigusies ēra, kad fotoradari bija paslēpti krūmos, aiz kokiem un zem tiltiem. Tagad Latvijā sācies stacionāro fotoradaru laiks, un, kā liecina šodien policijas sniegtā informācija, šoferi kļuvuši prātīgāki! Viens ātruma rekords gan pavisam nesen fiksēts. 167 km/h stundā – ar tik lielu ātrumu pavisam nesen uz šosejas Tīnūži–Koknese traucies kāds šoferītis un ticis fotoradara kadrā.

Par šo pārkāpumu tagad būs jāmaksā 210 eiro liels sods. Ja ar šādu ātrumu braucošu auto apstādinātu ceļu policisti – “tiesības” nost uz gadu un sods jau 450 eiro. Tāda ir galvenā atšķirība starp radariem un policistiem. Sodi ir mazāki, toties radaru nevar piekukuļot.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ceļu policijas priekšnieks Normunds Krapsis uzsver, ka radaru ieviešana tikai sākusi dot rezultātus. Šoferi brauc lēnāk un sodīti 1013 reizes. Šajā skaitlī gan iekļauti arī sodi par braukšanu bez apdrošināšanas un tehniskās apskates ”Lielākā daļa pārkāpumu ir līdz 20 km/h – tie 53%. Savukārt no 21 km/h – 30 km/h ir četrdesmit procenti,” ātruma pārkāpējus raksturo Ceļu policijas priekšnieks Normunds Krapsis, ”vislielākais skaits pārkāpumu notiek otrdienās un trešdienās laika posmā no 9.00–11.00 Paši saprotat –mēneša laikā kādus objektīvus secinājumus grūti izdarīt, bet pēc pusgada, gada vārēsim detalizētāk paanalizēt.”

Arī CSDD pārstāvji norāda, ka no viena mēneša datiem grūti kaut ko secināt, tomēr vispārējas tendences ir acīmredzamas. ”Nerēķinot precīzus skaitļus, varam pateikt, ka visvairāk valstij ziedot ir gatavi autobraucēji ceļa posmā no Rīgas uz Olaini,” tā CSDD direktora vietnieks Ģirts Rorbaks.

Stacionārie radari šobrīd ir tik jaudīgi, ka ar to palīdzību strīdīgos gadījumos varēs palūkoties, kas tad īsti sēdējis mašīnai pie stūres. Auto īpašniekam nebūs jāmaksā sods, ja vien viņš varēs uzrādīt īsto šoferi.

Jāpiebilst, ka šobrīd šoferi soda naudās valstij samaksājuši vien 111 eiro. Visticamāk, tas tāpēc, ka daudzi vēl pat nav saņēmuši soda kvītis. Kopējo sodīto skaitu un iekasējamo naudas summu nedz CSDD, nedz policisti nespēja precizēt.

TOP komentāri

 • vilks
  +2 +2 0

  vilks

  "Ir beigusies ēra, kad foto radari bija paslēpti krūmos, aiz kokiem un zem tiltiem"
  Pilnīgas muļķības. Šobrīd skatos pa logu un redzu noslēptu pārvietojamo radaru, grāvī pie veikala. Tam blakus dežūrē netrafarēta automašīna. Jau vismaz trešo dienu tur slapstās, laikam ienesīgs slēpnis, apdzīvota vieta tomēr (50), kaut uz A1.
 • Latvijas Antiglobalisti
  +1 +1 0

  Latvijas Antiglobalisti

  Tikai simts metrus pirms radariem tā pat stāv ceļu policija ,un dublē šos radarus.Par velti izdota mūsu nodokļu maksātāju nauda.Muļķu zeme.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl