Ātruma mērierīce informēs šoferīšus, ar kādu ātrumu viņi pārvietojas

0 Komentāru
Ātruma mērierīce informēs šoferīšus, ar kādu ātrumu viņi pārvietojas
FOTO: LETA

Latvijas bīstamākajos ceļu posmos tiek uzstādītas ātruma mērīšanas ierīces, uz kura displeja autovadītājam būs iespēja redzēt ar kādu ātrumu viņš pārvietojas. Ar šādu mērierīču palīdzību plānots būtiski uzlabot satiksmes drošību.

Atļautā braukšanas ātruma pārsniegšana ir viens no galvenajiem ceļu satiksmes negadījumu cēloņiem. Pieredze rāda, ka autovadītājus disciplinē uz ceļa izvietotie radari.

Uzņēmums ‘’Latvijas valsts autoceļi’’ uzsācis uzstādīt ātruma mērierīces, kas informēs autovadītājus par to, ar kādu ātrumu viņš pārvietojas.

Šobrīd šādi informatīvie ātruma tablo ir uzstādīti uz Tallinas šosejas pie Ādažiem, uz Bauskas šosejas pie Katlakalna, kā arī pie Valmieras.

Ceļu policisti atzīst, ka autovadītājiem šāds atgādinājums ir iedarbīgs. Ir gadījumi, kad uzmanība no spidometra ir novērsta, tāpat salonā esošie bērni redzot, ka vecāki pārsniedz ātrumu, varētu viņiem par to atgādināt.

Projekta mērķis ir uzlabot satiksmes drošību tā sauktajos “melnajos punktos”. Ja rezultāti būs labi, ātruma mērītāji tiks uzstādīti arī citviet.

Paredzēts, ka šādi displeji tiks uzstādīti arī Salacgrīvā, Murjāņos, Ulbrokā Tērvetē, kā arī uz Liepājas šosejas, un uz autoceļa Jēkabpils-Terehova.

Atsevišķas ierīces ir aprīkotas ar saules baterijām. Viņa ātruma mērītāja cena ir aptuveni 5 000 eiro.

Skaties video!

0 Komentāru