Ātruma kontroles maratonā pieķerts divas reizes vairāk pārkāpēju nekā ikdienā

Pievienot komentāru
Ātruma kontroles maratonā pieķerts divas reizes vairāk pārkāpēju nekā ikdienā
MĀRTIŅŠ ZILGALVIS, F64

Piedaloties Eiropas ceļu policijas tīkla rīkotajā ātruma kontroles maratonā Latvijas policija pieķērusi 551 pārkāpēju, kas ir divas reizes vairāk nekā ikdienā, kad vidēji tiek konstatēti 200 pārkāpēju, informēja Valsts policija.

Akcija sākās 21.aprīļa rītā un noslēdzās ceturtdienas rītā.

Valsts policija šorīt ziņoja, ka Latvijā aizvadītajā diennaktī pieķerti 427 ātrumpārkāpēji, taču, apkopojot visus ātruma kontroles maratona rezultātus, rādītāji ir neapmierinošāki.

Viens no lielākajiem pārkāpējiem pieķerts Rīgas reģionā uz Jūrmalas šosejas, kur ar atļauto ātrumu 90 kilometri stundā 2000.gadā dzimis “BMW” markas automašīnas vadītājs braucis ar 190 kilometriem stundā.

Jaunietim piemērots naudas sods 480 eiro apmērā un paredzēts transportlīdzekļu vadīšanas tiesību izmantošanas aizliegums uz sešiem mēnešiem.

Neilgi pēc šī gadījuma, šajā ceļa posmā konstatēts vēl viens pārkāpējs. Šoreiz 1998.gadā dzimis automašīnas “Volkswagen Passat” vadītājs brauca ar 153 kilometriem stundā. Par šo pārkāpumu autovadītājam arī paredzēts naudas sods un transportlīdzekļu vadīšanas tiesību izmantošanas aizliegums uz sešiem mēnešiem.

Tāpat aizvadītajā diennaktī Jēkabpilī bija notikusi pakaļdzīšanās, jo kāds 1971.gadā dzimis automašīnas “Renault” vadītājs neklausīja policijas likumīgajām prasībām apturēt transportlīdzekli un sāka bēgšanu.

Apturot transportlīdzekli, izrādījās, ka automašīnas vadītājs ir alkohola reibumā un bez vadīšanas tiesībām. Automašīnai arīdzan nebija veikta tehniskā apskate un nebija iegādāta Obligātā civiltiesiskā transportlīdzekļu apdrošināšana. Par šo gadījumu uzsākts viens kriminālprocess un trīs administratīvā pārkāpuma procesi.

Tāpat akcijas laikā konstatēti citi ārpus apdzīvotām vietā pieļauti rupji ātruma pārkāpumi. Piemēram, uz Liepājas šosejas kāds automašīnas “Range Rover” vadītājs traucās ar 147 kilometriem stundā.

Kurzemes reģionā konstatēts kāds “Audi” markas automašīnas vadītājs, kurš jau ar iepriekš atņemtām tiesībām par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu, brauca ar 140 kilometriem.

Ar ātruma pārkāpšanu izcēlās ne vien autovadītāji, bet arī motocikla vadītāji, piemēram, Zemgales reģionā kāds motocikla vadītājs, kuram jau ir atņemtas transportlīdzekļa vadīšanas tiesības, traucies ar 149 kilometru stundā lielu ātrumu.

Papildu pārkāpumiem šajās 24 stundās fotoradari konstatējuši ļoti lielu pārkāpumu skaitu, proti, ar stacionārajiem fotoradariem pieķerti 1124 pārkāpēji, savukārt ar pārvietojamiem – 179.

Lai gan “24 stundu ātruma kontroles maratons ir noslēdzies”, vēl līdz pat nedēļas beigām, policija visā valsts teritorijā turpinās īpaši pievērst uzmanību atļautā braukšanas ātruma kontrolei.