Komentāri
Ātruma kontroles maratona laikā uz Latvijas ceļiem samazinājies vidējais ātrums
FOTO: LETA

Ātruma kontroles maratona laikā pārbaudīti 2002 transportlīdzekļu vadītāji, no kuriem 578 bija pārsnieguši atļauto braukšanas ātrumu. Taču, neskatoties uz atsevišķiem negatīvajiem piemēriem, kopumā uz Latvijas Valsts ceļiem, laikā no 16.aprīļa 6:00 līdz 17.aprīļa 6:00 konstatēts vidējā braukšanas ātruma samazinājums par diviem līdz trīs kilometriem stundā.

Akcijas laikā vislielākais konstatētais ātruma pārkāpums tika fiksēts uz autoceļa Rēzekne – Daugavpils – Lietuva 169.kilometrā, kur kāds transportlīdzekļa vadītājs traucās ar 162 kilometriem stundā lielu ātrumu, taču uz autoceļa Liepāja – Tāši, kāds iereibis šoferis pārvietojās ar 151 kilometru stundā lielu ātrumu. Veicot automašīnas pārbaudi, atklājās, ka 1963.gadā dzimušais vīrietis bija 2,45 promiļu reibumā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Visvairāk atļautā braukšanas ātruma pārkāpēju tika fiksēti Rīgas reģionā un Zemgalē – 180 un 177 autovadītāji. Par gandrīz simts pārkāpumiem mazāk fiksēts Vidzemē un Latgalē – 92 un 83 šoferi – ātrbraucēji, savukārt Kurzemes reģionā konstatēti 46 ātruma pārsniegšanas gadījumi.

Atgādinām, ka šī gada 21.-23.aprīlī Jūrmalā Jūras ielā 23/25 viesnīcā Baltic Beach Hotel norisināsies Eiropas ceļu policijas tīkla (TISPOL) seminārs, kura laikā ES dalībvalstu ceļu policijas augstākās amatpersonas analizēs arī pirmā starptautiskā ātruma kontroles maratona rezultātus, kā arī sniegs priekšlikumus šādu Eiropas līmeņa pasākumu turpmākai norisei.

Lasi vēl