Komentāri
Ātruma kontroles maratona ātruma rekords – 154 kilometri stundā
FOTO: LETA

Šodien Latvijā ātruma kontroles maratona lielākais ātrums, kas fiksēts kādam transportlīdzeklim, ir 154 kilometri stundā. Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste Ilze Jurēvica informē, ka pārkāpējs braucis pa Ventspils šoseju. Rekords fiksēts arī Jelgavā – pārkāpējs, neņemot vērā pilsētā noteikto braukšanas ātrumu – 50 kilometri stundā, traucies ar 99 kilometriem stundā.

Latgalē sasniegts rekords uz Daugavpils šosejas – 125 kilometri stundā, savukārt Vidzemē uz Pleskavas šosejas – 130 kilometri stundā. Vidzemē arī fiksēts gadījums, kad pieķertais ātruma pārkāpējs, kurš traucies ar 119 kilometriem stundā, vēl izrādījies iereibis. Viņam konstatēta vairāk nekā 1,5 promiles alkohola. Uz ceļa Tīnūži–Koknese savukārt šodien fiksētais ātruma rekords bijis 140 kilometri stundā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kādu ātruma cienītāju Valsts policija šodien pieķērusi divreiz – vispirms ar ātrumu 111 kilometri stundā viņš pieķerts uz ceļa Zemgalē, taču vēlāk uz Tīnūžu ceļa viņš pieķerts vēlreiz – šoreiz ar ātrumu 124 kilometri stundā.

Sazinoties ar Latvijas Valsts ceļiem, kas mēra arī ātrumu uz Latvijas ceļiem, secināts, ka šodien tomēr vidējais ātrums bijis par diviem līdz trim kilometriem stundā lēnāks, kas liecinot, ka braucēji tomēr bija par ātruma kontroles maratonu informēti, tāpēc šodien arī brauca apzinīgāk, skaidro Jurēvica.

Kopējos secinājumus un maratona rezultātus Valsts policija sniegšot rīt.

Kā ziņots, šodien pirmo reizi Latvijā norisināsies ātruma kontroles maratons, kad 24 stundas no šodienas plkst.6 Valsts policija (VP) intensīvi kontrolēs atļautā braukšanas ātruma ievērošanu, informē Valsts policija.

Šis maratons pirmo reizi vienlaikus notiks visā Eiropā, sadarbojoties visām ar ceļa satiksmes drošību saistītajām institūcijām.

Ātruma kontroles maratona mērķis ir atturēt transportlīdzekļu vadītājus no tādu pārkāpumu izdarīšanas, kas saistīti ar atļautā braukšanas ātruma ievērošanu, un aicināt autovadītājus izvēlēties tādu braukšanas ātrumu, kas ir drošs pašiem un pārējiem ceļu satiksmes dalībniekiem.

Maratona idejas autore ir Vācijas ceļu policija, kas pirmo reizi to īstenoja 2012. gadā, gūstot labus panākumus ceļu satiksmes drošības uzlabošanā. Akcija guva plašu popularitāti, kā arī to atzinīgi novērtēja visa sabiedrība. Kopš Vācijas pieredzes arī citas valstis ir īstenojušas šādu akciju, taču šogad pirmo reizi ātruma kontroles maratonā piedalīsies vienlaicīgi lielākā daļa ES dalībvalstu.

Šādu risinājumu ierosināja Eiropas ceļu policijas tīkla (TISPOL) biedri – visu Eiropas dalībvalstu ceļu policijas augstākās amatpersonas.

Šogad trīs mēnešos uz Latvijas ceļiem ievainojumus guvuši 814 satiksmes dalībnieki, bet dzīvību zaudējuši 39 cilvēki.

Savukārt par pārsniegtu atļauto braukšanas ātrumu šoferiem noformēti 19 730 administratīvā pārkāpuma protokoli.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl