Atjaunota ”melno punktu” karte uz Latvijas ceļiem

Komentāri

Trīs gadu laikā Latvijā “melno punktu” skaits ir sarucis līdz 58 ļoti bīstamām vietām, liecina jaunā, atjaunotā “melno punktu” karte.

“Melno punktu” karte tiek atjaunota ik trijos gados, par pamatu ņemot šajā laika posmā notikušo ceļu satiksmes negadījumu skaitu. Pirms trim gadiem Latvijā bija 62 “melnie punkti”.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Viena no bīstamākajām vietām Latvijā ir aiz autcoeļa Rīga-Daugavpils – posms viena kilometra garumā aiz Ķeguma virzienā uz Lielvārdi. Tur notikušas daudzas smagas avārijas, tostarp ceļu satiksmes negadījumā pirms kāda laika iekļuva arī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) automašīna. Tāpat sevišķi bīstams ir autoceļš Rīga-Bauska. Šis ir arī Baltijas nozīmes ceļš, kas nozīmē lielu satiksmes intensitāti. “Bēdu ieleja” ir arī pie Tukuma un pie Baltezera, kā arī uz Gaujas tilta.

Lai mazinātu negadījumu skaitu, visbiežāk tiek ierobežots braukšanas ātrums, taču autovadītāji to ne vienmēr ievēro, tādēļ tiek plānots šajās vietās uzstādīt arī fotoradarus. Savukārt, lai mazinātu negadījumu skaitu uz Bauskas šosejas, tiek plānots izveidot Ķekavas apvedceļu, taču tas nenotiks drīz.

Vairāk skaties video!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl