27 komentāri
Atceries! No rītdienas par ārvalstīs reģistrētu auto būs jāmaksā 1000 eiro nodoklis
FOTO: LETA

2017. gada 1. janvārī stāsies spēkā izmaiņas kārtībā, kādā izmantojami ārvalstīs reģistrēti vieglie automobiļi Latvijā. Izmaiņu galvenā būtība – turpmāk persona, kuras deklarētā dzīvesvieta ir Latvijā, Latvijas teritorijā vadīt ārvalstī reģistrētu automobili varēs, ja būs samaksāts transportlīdzekļa ekspluatācijas nodoklis.

To paredz grozījumi Ceļu satiksmes likumā un Transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokļa un uzņēmumu vieglo transportlīdzekļu nodokļa likumā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Šim nodoklim ir noteiktas šādas likmes:

1) par dienu – 10 eiro;

2) par mēnesi – 250 eiro;

3) par sešiem mēnešiem – 600 eiro;

4) par gadu – 1000 eiro.

Nodokļa samaksu varēs veikt:

 • ar bankas norēķinu karti, izmantojot elektronisko norēķinu sistēmu e-CSDD (pakalpojumu varēs izmantot arī personas, kuras nav reģistrētas CSDD e-pakalpojumu izmantošanai);
 • CSDD nodaļās skaidrā naudā vai ar bankas norēķinu karti.

No 01.01.2017. zaudēs spēku līdz šim piešķirtās atļaujas dalībai ceļu satiksmē ar ārvalstī pastāvīgi reģistrētu vieglo automobili! Tāpat jaunā kārtība attiecas gan uz ārvalstī pastāvīgi reģistrētu transportlīdzekļu vadīšanu, gan arī uz tādu transportlīdzekļu vadīšanu, kas ārvalstī reģistrēti uz laiku vai saņēmuši tranzīta numura zīmes.

Ārvalstī reģistrētu transportlīdzekli ir iespējams reģistrēt Latvijā gan pastāvīgi, gan uz laiku. Reģistrējot transportlīdzekli Latvijā uz laiku, ārvalsts reģistrācijas dokumentus un numura zīmes uzglabā CSDD un tos atdod iesniedzējam, kad transportlīdzekli noņem no uzskaites izvešanai no Latvijas.

TOP komentāri

 • Tautietis
  +16 +16 0

  Tautietis

  Gribu redzet ta cilveka (ja to var par cilveku nosaukt),ģīmi , kurš šo stulbumu izdomaja.pirmkart, summa ir neadekvata, ja man Vācija jamaksa 309 euro gada, tad kapec šeit 1000 euro gadā, otrkart , kāda var bur runa par atgriešanos Latvijā, ja valdiba ar visiem spekiem cenšas naudu atņemt pat tiem , kas naudu nopelna arpus dzimtenes, treškart, vajadzeja ar izdomat kadu opciju, kuri reizi gadā, godprātīgi atbrauc atvaļinajumā.Ja godigi , trūkst vārdu.
 • Janis
  +13 +13 0

  Janis

  Latvija rulleee, tie kas nab aizbraukusi kravajiet mantas un brauciet prom:DDDDDDDDDDDDD
 • Fins

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl