Ārvalstu šoferi Latvijā veikuši 23 000 pārkāpumu; sodu samaksājuši tikai puse

Pievienot komentāru
Ārvalstu šoferi Latvijā veikuši 23 000 pārkāpumu; sodu samaksājuši tikai puse

Pirms pusotra gada Eiropas Savienībā stājās spēkā noteikumi, kas atvieglo ārvalstīs reģistrētu transportlīdzekļu sodīšanu par satiksmes noteikumu pārkāpumiem. Izrādās, Latvijas autovadītājiem ir maz izredžu izbēgt no soda par ceļu satiksmes noteikumu neievērošanu citās Eiropas Savienības dalībvalstīs. Savukārt puse ārvalstu autovadītāju par pārkāpumiem Latvijā paliek nesodīti.

Vairums autovadītāji atzīst, ka braucot uz citām valstīm cenšas nepārkāpt ceļu satiksmes noteikumus. Jau gadu arī Latvijā darbojas Eiropas savienības direktīva, kas nodrošina informācijas apmaiņu starp dalībvalstīm, ļaujot sodīt pārkāpējus viņu mītnes zemē.

Ārvalstu autovadītāji Latvijā mēdz braukt ātrāk nekā atļauts – 20% fotoradaru fiksēto pārkāpumu ir veikuši ārvalstu autovadītāji, diemžēl ne visi par to saņem sodu.

Šogad radari Latvijā fiksējuši vairāk nekā 23 000 pārkāpumu, ko veikuši ārvalstu autovadītāji. Par ātruma pārsniegšanu noformēti soda protokoli par 882 000 eiro, bet nomaksāti 448 000 eiro. Arī Eiropas Savienības dati liecina, ka puse Eiropas autovadītāju izdarīto pārkāpumu citās ES valstīs paliek nesodīti.

Efektīvais sodu iekasēšanas līdzeklis – kamēr sods nav nomaksāts, Ceļu satiksmes direkcijā nav iespējams veikt nekādas darbības – attiecas tikai uz Latvijas autovadītājiem par Latvijas teritorijā izdarītajiem pārkāpumiem, savukārt citās valstīs šāda kārtība nav, tāpēc ārvalstu autovadītājiem, par šeit veiktu pārkāpumu ir iespējas no soda nomaksas izvairīties.

Šobrīd Eiropas Savienības līmenī tiekot meklēti risinājumi, kā soda naudas piedzīt piespiedu kārtā. Latvijā visbiežāk pārkāpumus veic Lietuvas, Igaunijas un Polijas autovadītāji, bet mūsu šoferi soda kvītis visbiežāk saņemot no Vācijas.

Lasi vēl