Arī luksofori ir jāsagatavo vasaras sezonai. Kā tas notiek?

0 Komentāru
Arī luksofori ir jāsagatavo vasaras sezonai. Kā tas notiek?
NATĀLIJA VALDNIECE, 900 SEKUNDES

Vasaras sezonai jāgatavo arī luksofori. Katru pavasari, parasti aprīlī, šīs gaismas signālierīces tiek sakoptas pēc ziemas.

Busiņš ved Rīgas pašvaldības aģentūras ”Rīgas gaisma” Luksoforu dienesta elektrotehniķus uz luksoforu sakopšanu. Elektrotehniķis Edgars Krūze šo darbu veic septiņus gadus.

Spaiņi ar ūdeni un paštaisītās otiņas ar garu kātu palīdz gaismas signālaparātus ielu satiksmes regulēšanai savest kārtībā.

“Kaut kāds risinājums bija jārod, lai to darītu. Izdomāja šādu te konstrukciju. Jā, pērkam otiņas, pērkam kātus, paši taisām, lai pēc tam varētu strādāt,” saka Luksoforu dienesta elektrotehniķis Edgars Krūze.

Lai netraucētu autovadītājiem, darbs tiek veikts ļoti ātri, bet kvalitatīvi. Piecu minūšu laikā Edgars ar savu pārinieku Kristapu tiek galā ar vienu luksoforu un pāriet ielas otrajā pusē. Nekādi tīrīšanas līdzekļi nav nepieciešami. Edgars stāsta, vislabāk sakrājušos putekļus palīdz noņemt tieši tīrs ūdens.

Jo ielā ir intensīvāka satiksme, jo netīrāki ir luksofori. Luksofori tiek mazgāti tikai pēc tam, kad tiek sakoptas ielas un atbrīvotas no smiltīm, kas sakrājušās ziemas periodā. Luksoforu dienests ne tikai mazgā šos gaismas signālaparātus, bet tos arī apseko ikdienas pārbaudē – nomaina spuldzes vai LED moduļus.

Sarkanā gaisma ir izdegusi kādā luksoforā Ganību dambī, tur steidz arī Kristaps ar Edgaru. Busiņš, ar kādu pārvietojas Luksoforu dienesta speciālisti, ir katra darbarūķa sapnis. Šajā darbnīcā uz riteņiem ir viss nepieciešamais darbam, lai aprūpētu luksoforus. Piemēram, luksoforu spuldzītes, LED moduļi, gājēju pogas.

Pašvaldības aģentūra ”Rīgas gaisma” apkalpo 381 luksoforu objektu. “Veicam mazgāšanas, tīrīšanas darbus, kā arī pastiprināti pārbaudām, vai nesošās konstrukcijas nav bojātas no korozijas. Vēl papildus tam apkalpošanā ir elektroapgādes nodrošināšana, bojāto luksoforu atjaunošana pēc satiksmes negadījumiem,” saka Rīgas pašvaldības aģentūras ”Rīgas gaisma” tehniskā direktora vietnieks Valters Krasts.

Luksoforu apkalpošanas budžets ir 900 000 eiro gadā. Luksoforu tīrīšanas darbi notiek no aprīļa līdz rudens beigām.
0 Komentāru