Ar kampaņu “Dusmīgs, toties dzīvs!” sāk sezonālo cīņu pret dzērājšoferiem

0 Komentāru
Ar kampaņu “Dusmīgs, toties dzīvs!” sāk sezonālo cīņu pret dzērājšoferiem

Nu jau ierasts, ka, tuvojoties Līgo svētkiem, Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) un Valsts policija, apvienojot spēkus ar citiem partneriem, rīko kampaņu, lai cīnītos pret dzērājšoferiem. Arī šis gads nav izņēmums, un šoreiz kampaņas nosaukums ir “Dusmīgs, toties dzīvs!”.

Šā gada sākumā alkohola un citu apreibinošu vielu ietekmē notikušos ceļu satiksmes negadījumos zaudētas jau 13 dzīvības, kas ir gandrīz trīsreiz vairāk nekā šajā pašā laikā pērn.

Lielākoties reibumā brauc un negadījumos cieš gados jauni cilvēki, turklāt izteikta tendence ir tā, ka automašīnā ar dzērājšoferi bieži atrodas arī līdzbraucēji. Tāpēc CSDD sadarbībā ar Satiksmes ministriju, Valsts policiju un sadarbības partneriem uzsāk satiksmes drošības kampaņu “Dusmīgs, toties dzīvs!”, aicinot ikvienu aktīvi iesaistīties un atturēt cilvēkus no sēšanās pie stūres reibumā.

CSDD valdes priekšsēdētājs Andris Lukstiņš uzsver, ka esot reibumā, cilvēkam trūkst loģiskas izpratnes par notiekošo un dažādi instinkti gūst virsroku pār saprātu. “Tas ir brīdis, kad līdzās esošie cilvēki ir pēdējā barjera, lai atturētu dzērājšoferi no sēšanās pie stūres. Tāpēc šā gada Jāņu kampaņā aicinām ikvienu apzināties, ka šādos brīžos nedrīkst stāvēt malā, – tā vietā labāk iesaistīties un varbūt pat sadusmot savu draugu, tuvinieku vai paziņu. Jāatzīst taču, ka tā būs labāk, nekā zaudēt viņu pavisam,” kampaņas ideju ieskicē Lukstiņš.

Papildus kampaņai arī šogad policija no 21.jūnija līdz 25.jūnijam strādās pastiprinātā režīmā, lai atturētu cilvēkus no likumpārkāpumiem un nepieļautu, ka svētku laikā uz ceļiem pārvietojas reibumā esoši autovadītāji. Atrašanās pie stūres alkohola vai citu apreibinošo vielu ietekmē ir viena no Valsts policijas prioritātēm Līgo svētku laikā. Policijas ekipāžas būs sastopamas visā Latvijā, veicot reidus gan lielo pilsētu tuvumā, gan arī uz nomaļākiem lauku ceļiem, norāda Valsts policijas Galvenās kārtības policijas pārvaldes priekšnieks Artis Velšs.

0 Komentāru